Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Mary Ward Catholic Sec Sch Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
you RUN the place
3200 Kennedy Rd, Scarborough, Ontario, M1V 3S8, Canada
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Shania Alexander
Photos (
0
)
View
Videos (
15
)
View
News (
10
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (10 articles)
All News
Search
2012 Results - OFSAA Metro Regional Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 24th 2012, 9:19pm
Comments
OFSAA Metro Regional Track Championships
May 22, 2012 to May 24, 2012
Various Locations, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Albert College
AY Jackson - North York
Bayview Glen
Bendale
Birchmount Park CI
Bishop Allen Academy
Bishop Strachan
Blessed Mother Teresa - Scarborough
Branksome Hall
Brebeuf College
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Central Technical
Chaminade College
Community Hebrew Academy
Country Day
Crescent
Crestwood Preparatory College
CW Jefferys
Danforth
Dante Alighieri
David & Mary Thompson
De La Salle College
Don Bosco
Don Mills
Don Valley Jr HS
Downsview
Dr Norman Bethune
Earl Haig
East York
Eastern Commerce Collegiate Institute
Emery
Etienne Brule
Etobicoke CI
Etobicoke School of the Arts
Father Henry Carr
Father John Redmond
Forest Hill - Toronto
Francis Libermann
George Harvey
Georges Vanier - North York
Greenwood College
Harbord
Havergal
Hillfield Strathallan
Holy Trinity - Richmond Hill
Humberside
James Cardinal McGuigan
Jarvis
Jean Vanier - Collingwood
Jean Vanier Cath - Scarborough
John Polanyi
Kipling
L'Amoreaux
Lakeshore CI - Toronto
Lawrence Park
Leaside
Lester B Pearson CI - Scarborough
Loretto Abbey
Loretto College
Malvern
Maplewood - West Hill
Marc Garneau - Toronto
Marshall McLuhan
Martingrove
Mary Ward
Michael Power-St Joseph’s
Monarch Park
Monsignor Percy Johnson
Neil McNeil
Nelson A Boylen
Newtonbrook
North Albion
North Toronto
Northern - Toronto
Northview Heights
Notre Dame - Toronto
Parkdale
Pickering College - Newmarket
Pope John Paul II - Scarborough
RH King Academy
Richview CI
Ridley College
Riverdale
Rosedale Heights Sch. of the Arts
Royal St. George's
Runnymede
SATEC
Senator O’Connor
Silverthorn
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
St Andrew's College
St Andrew's Junior
St Basil the Great - Toronto
St Clement's - Toronto
St John's Kilmarnock - Breslau
St Joseph's Coll - Toronto
St Joseph's Morrow Park - Willowdale
St Mary's - Toronto
St Michael's - Toronto CISAA
St Patrick - Toronto
St Thomas of Villanova - King City
Stephen Leacock C I
Thistletown
Toronto French
Trafalgar Castle
Trinity College
University of Toronto
Upper Canada Coll - Toronto
Vaughan Road Academy
Victoria Park
West Hill - Toronto
West Humber
Western Technical-Commeral
Weston
Westview Centennial
Wexford
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Winston Churchill - Toronto
Woburn
Woodbine JHS - North York
York Memorial
York Mills
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Waslenko, Zachary
St Thomas of Vil
11.24
nwi
1
10
2
Nurse, Cameron
Michael Power-St
11.49
nwi
1
8
3
Mahadi, Mahadi
Kipling
11.52
nwi
1
6
4
McDonald, Jason
Eastern Commerce
11.58
nwi
1
5
5
Morancie, Jerone
Father Henry Car
11.70
nwi
1
4
6
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
11.72
nwi
1
3
7
Harding, Shavon
Martingrove
11.78
nwi
1
2
--
Tauro, Landon
St Thomas of Vil
FS
nwi
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Waslenko, Zachary
St Thomas of Vil
11.51
nwi
2
2
Tauro, Landon
St Thomas of Vil
11.61
nwi
3
4
Nurse, Cameron
Michael Power-St
11.61
nwi
2
3
Harding, Shavon
Martingrove
11.62
nwi
1
5
McDonald, Jason
Eastern Commerce
11.66
nwi
3
6
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
11.69
nwi
1
7
Morancie, Jerone
Father Henry Car
11.73
nwi
1
8
Mahadi, Mahadi
Kipling
11.80
nwi
3
9
Ogbeide, Jacob
Monsignor Percy
11.90
nwi
3
10
Kattan, Jason
Crescent
11.99
nwi
1
11
O'Connor, Jordan
Malvern
12.00
nwi
2
12
McPerson, Jhovan
West Hill - Toro
12.03
nwi
3
13
Guevarra, Will
Birchmount Park
12.05
nwi
2
14
Pastorious, Nick
St Michael's - T
12.06
nwi
1
15
Missah, Emmanuel
John Polanyi
12.07
nwi
2
16
Mugumbate, Nickson
Downsview
12.15
nwi
3
17
Charles, Quinn
Downsview
12.16
nwi
2
18
Phromchat, Simon
Etobicoke School
12.18
nwi
1
19
Missinga, Kahma
Leaside
12.19
nwi
1
20
Creary, Anthony
Sir John A MacDo
12.22
nwi
2
21
Woods, Nicholas
CW Jefferys
12.23
nwi
3
22
Thomas-Wrig, Treshaun
Etobicoke CI
12.26
nwi
3
23
Carrington, Gregory
West Hill - Toro
12.37
nwi
1
24
Luding, Ngwawang
Parkdale
12.64
nwi
2
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elliott, Chad
Birchmount Park
11.47
nwi
1
10
2
Hector, Aaron
Father Henry Car
11.48
nwi
1
8
3
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
11.67
nwi
1
6
4
Anderson, Ishan
Silverthorn
11.68
nwi
1
5
5
Badali, Andrew
St Michael's - T
11.73
nwi
1
4
6
Husbands, Vishon
Father Henry Car
11.88
nwi
1
3
7
Lawrence, Tyler
York Memorial
12.31
nwi
1
2
8
Miller, Raymond
Sir Wilfrid Laur
12.35
nwi
1
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Elliott, Chad
Birchmount Park
11.49
nwi
3
2
Hector, Aaron
Father Henry Car
11.58
nwi
1
3
Anderson, Ishan
Silverthorn
11.72
nwi
2
4
Badali, Andrew
St Michael's - T
11.74
nwi
3
7
Husbands, Vishon
Father Henry Car
11.76
nwi
3
5
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
11.85
nwi
1
6
Miller, Raymond
Sir Wilfrid Laur
12.29
nwi
2
8
Lawrence, Tyler
York Memorial
12.34
nwi
1
9
Hamilton, Marcus
Birchmount Park
12.35
nwi
2
10
Renieris, Kostas
Hillfield Strath
12.37
nwi
3
11
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
12.39
nwi
2
12
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
12.40
nwi
1
13
Cato, Eric
Richview CI
12.43
nwi
3
14
Hyppolyte, Allan
Sir Wilfrid Laur
12.44
nwi
3
15
Huynh, Tommy
Parkdale
12.45
nwi
2
16
Fei, Tim
Victoria Park
12.52
nwi
3
17
Stamadianos, Peter
Windfields Jr. H
12.66
nwi
3
18
Furneaux, Connor
Leaside
12.76
nwi
2
19
Blazys, Austin
Windfields Jr. H
12.78
nwi
1
20
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
12.82
nwi
1
21
Zeng, Andrew
Northern - Toron
12.99
nwi
1
22
Cummings, Daniel
St Andrew's Coll
13.01
nwi
1
23
Tashi, Namgyal
Parkdale
13.24
nwi
2
--
Ugwuala, Malik
Michael Power-St
DNS
nwi
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
10.71
nwi
1
10
2
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
10.85
nwi
1
8
3
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
11.08
nwi
1
6
4
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
11.24
nwi
1
5
5
Hutchinson, Shavar
Sir Wilfrid Laur
11.24
nwi
1
4
6
Chin, Matthew
Francis Liberman
11.38
nwi
1
3
7
Boreland, Jermal
Central Technica
11.47
nwi
1
2
8
Loparco, Matthew
St Michael's - T
11.58
nwi
1
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
10.67
nwi
2
4
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
11.10
nwi
2
2
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
11.21
nwi
1
3
Hutchinson, Shavar
Sir Wilfrid Laur
11.29
nwi
3
5
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
11.30
nwi
3
6
Chin, Matthew
Francis Liberman
11.35
nwi
1
7
Boreland, Jermal
Central Technica
11.41
nwi
2
8
Loparco, Matthew
St Michael's - T
11.42
nwi
2
9
Addo, Bryan
Father Henry Car
11.42
nwi
3
10
Delpeche, Norman
Westview Centenn
11.50
nwi
1
11
Shepherd, Sean
Westview Centenn
11.54
nwi
2
12
Dalmage, Shayne
Father Henry Car
11.56
nwi
2
13
Pellew, Joshua
Sir Oliver Mowat
11.65
nwi
3
14
Bakolias-Cum, Raphael
East York
11.69
nwi
1
15
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
11.70
nwi
3
16
Lake, Kajun
Silverthorn
11.71
nwi
1
17
Eking, Fiyin
Trinity College
11.78
nwi
3
18
David, Ernest
CW Jefferys
11.79
nwi
1
19
Diodati, Andre
Richview CI
11.85
nwi
3
20
Mohamed, Jamil
East York
11.93
nwi
2
21
Nguyen, Anderson
CW Jefferys
12.06
nwi
2
--
Mzee, Bashir
Thistletown
DNS
nwi
1
--
Svensson, Matthew
SATEC
DNS
nwi
1
--
Dobell, Reid
Country Day
DNS
nwi
3
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Waslenko, Zachary
St Thomas of Vil
22.57
nwi
1
10
2
Nurse, Cameron
Michael Power-St
23.06
nwi
1
8
3
Harding, Shavon
Martingrove
23.14
nwi
1
6
4
McDonald, Jason
Eastern Commerce
23.34
nwi
1
5
5
Kattan, Jason
Crescent
23.86
nwi
1
4
6
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
23.90
nwi
1
3
7
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
23.98
nwi
1
2
--
Pastorious, Nick
St Michael's - T
DNS
nwi
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Harding, Shavon
Martingrove
23.35
nwi
1
2
Waslenko, Zachary
St Thomas of Vil
23.38
nwi
2
3
Nurse, Cameron
Michael Power-St
23.52
nwi
3
4
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
23.75
nwi
2
5
McDonald, Jason
Eastern Commerce
23.78
nwi
3
7
Pastorious, Nick
St Michael's - T
23.82
nwi
2
8
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
23.88
nwi
3
6
Kattan, Jason
Crescent
23.91
nwi
1
9
Ogbeide, Jacob
Monsignor Percy
24.03
nwi
1
10
O'Connor, Jordan
Malvern
24.05
nwi
1
11
Pinto, Trivel
Downsview
24.44
nwi
2
12
Guevarra, Will
Birchmount Park
24.45
nwi
1
13
Adamu, Idoko
Emery
24.46
nwi
2
14
Arci, Michael
St Michael's - T
24.58
nwi
3
15
Woods, Nicholas
CW Jefferys
24.72
nwi
1
16
Carrington, Gregory
West Hill - Toro
24.73
nwi
2
17
Missah, Emmanuel
John Polanyi
25.22
nwi
3
18
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
25.27
nwi
1
19
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
25.30
nwi
1
20
Creary, Anthony
Sir John A MacDo
25.56
nwi
3
21
Mahadi, Mahadi
Kipling
25.62
nwi
2
22
Anthony, Damion
East York
27.11
nwi
3
--
Phromchat, Simon
Etobicoke School
DNS
nwi
2
--
Thomas, Shane
David & Mary Tho
DNS
nwi
3
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hector, Aaron
Father Henry Car
23.09
nwi
1
10
2
Anderson, Ishan
Silverthorn
23.60
nwi
1
8
3
Elliott, Chad
Birchmount Park
23.84
nwi
1
6
4
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
23.86
nwi
1
5
5
Badali, Andrew
St Michael's - T
24.27
nwi
1
4
6
Husbands, Vishon
Father Henry Car
24.72
nwi
1
3
7
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
25.22
nwi
1
2
8
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
25.50
nwi
1
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hector, Aaron
Father Henry Car
23.47
nwi
1
2
Anderson, Ishan
Silverthorn
23.79
nwi
2
3
Elliott, Chad
Birchmount Park
23.96
nwi
3
4
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
24.06
nwi
3
5
Husbands, Vishon
Father Henry Car
24.46
nwi
1
6
Badali, Andrew
St Michael's - T
24.51
nwi
2
7
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
25.17
nwi
1
8
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
25.18
nwi
3
9
Hylton, Richard
Emery
25.26
nwi
2
10
Stamadianos, Peter
Windfields Jr. H
25.29
nwi
2
11
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
25.39
nwi
1
12
Hamilton, Marcus
Birchmount Park
25.39
nwi
3
13
Hyppolyte, Allan
Sir Wilfrid Laur
25.41
nwi
1
14
Furneaux, Connor
Leaside
25.84
nwi
1
15
Miller, Raymond
Sir Wilfrid Laur
25.99
nwi
3
16
Bastos-Mitch, Matthew
Lakeshore CI - T
26.03
nwi
2
17
Cummings, Daniel
St Andrew's Coll
26.05
nwi
2
18
Holness, Tyvaughn
West Humber
26.33
nwi
3
19
Peterson, Tysean
Riverdale
27.21
nwi
2
20
Smith, Rogen
Jarvis
28.69
nwi
1
--
Wong, Adrian
Earl Haig
DNS
nwi
3
--
Khalique, Hamza
Monarch Park
DNS
nwi
3
--
Ugwuala, Malik
Michael Power-St
DNS
nwi
2
--
Girtlebuwen, Erick
Bayview Glen
DNS
nwi
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
21.68
nwi
1
10
2
Steven, Ajayi
St Patrick - Tor
21.76
nwi
1
8
3
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
22.03
nwi
1
6
4
Collis, Xavier
Father Henry Car
22.54
nwi
1
5
5
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
22.87
nwi
1
4
6
Shepherd, Sean
Westview Centenn
23.33
nwi
1
3
7
Svensson, Matthew
SATEC
23.51
nwi
1
2
8
Lake, Kajun
Silverthorn
23.56
nwi
1
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Steven, Ajayi
St Patrick - Tor
22.15
nwi
2
2
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
22.32
nwi
3
3
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
22.37
nwi
1
4
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
22.68
nwi
3
7
Collis, Xavier
Father Henry Car
22.70
nwi
3
5
Shepherd, Sean
Westview Centenn
23.19
nwi
1
8
Svensson, Matthew
SATEC
23.22
nwi
1
9
Loparco, Matthew
St Michael's - T
23.24
nwi
1
6
Lake, Kajun
Silverthorn
23.54
nwi
2
10
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
23.63
nwi
3
11
Hegel, Alex
Birchmount Park
23.82
nwi
2
12
Dujic, Filip
Northern - Toron
23.85
nwi
3
13
Delpeche, Norman
Westview Centenn
23.85
nwi
2
14
David, Ernest
CW Jefferys
23.91
nwi
3
15
Eking, Fiyin
Trinity College
23.98
nwi
3
16
Melville, Matthew
West Humber
24.04
nwi
1
17
D'Sousa, Lawrence
Central Technica
24.45
nwi
1
18
Power, Liam
Upper Canada Col
25.14
nwi
2
--
Dalmage, Shayne
Father Henry Car
DNF
nwi
2
--
Hutchinson, Shavar
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
2
--
Bakolias-Cum, Raphael
East York
DNS
nwi
3
--
Beckerman, Sam
North Toronto
DNS
nwi
1
--
Cobbold, Evander
Mary Ward
DNS
nwi
2
--
Diodati, Andre
Richview CI
DNS
nwi
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Deandre
RH King Academy
51.37
1
10
2
Pastorious, Nick
St Michael's - T
52.38
1
8
3
Moesdyk, Matthew
Birchmount Park
52.50
1
6
4
Basta, Anthony
Chaminade Colleg
52.74
1
5
5
Dawson, Scott
St Michael's - T
52.79
1
4
6
Bacic, Ryan
Michael Power-St
55.09
1
3
7
Adjei, Jerome
James Cardinal M
56.92
1
2
8
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
58.10
1
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Smith, Deandre
RH King Academy
51.21
3
2
Pastorious, Nick
St Michael's - T
53.20
2
4
Moesdyk, Matthew
Birchmount Park
53.30
3
7
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
53.49
3
8
Adjei, Jerome
James Cardinal M
53.63
3
5
Dawson, Scott
St Michael's - T
53.72
2
3
Basta, Anthony
Chaminade Colleg
53.79
1
6
Bacic, Ryan
Michael Power-St
54.04
1
9
Walker, Olland
West Hill - Toro
54.04
1
10
O'Connor, Jordan
Malvern
54.09
1
11
Karimi, Danial
Newtonbrook
54.23
2
12
Esteireiro, Mark
Michael Power-St
55.05
2
13
Tenzin, Chograb
Victoria Park
55.59
2
14
Abraham, Dillon
Westview Centenn
55.60
3
15
Nurse, DeSean
Birchmount Park
55.64
3
16
Mulligan, Alex
Malvern
56.46
1
17
Jaatinen, Juri
William Lyon Mac
56.64
1
18
Shields, Sam
Lawrence Park
57.26
3
19
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
57.98
2
20
Holowczak, Ryan
Richview CI
1:01.44
3
--
Gilfillan, Duncan
Crestwood Prepar
DNS
1
--
Petta, Michael
Northern - Toron
DNS
1
--
Khan, Raymond
Etobicoke School
DNS
2
--
Ganesh, Avin
Weston
DNS
2
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Facey, Daynar
Albert Campbell
54.84
1
10
2
Zarundy, Akeil
Upper Canada Col
54.85
1
8
3
Galleta, Kevin
Francis Liberman
54.98
1
6
4
Clif, Phoenix Tashlin
Northern - Toron
55.06
1
5
5
Augimeri, Alexander
Bishop Allen Aca
56.40
1
4
--
Bonzie, Randolf
Father Henry Car
DQ
1
--
Gray, Kadre
Woodbine JHS - N
DNS
1
--
Clauser, Nick
Brebeuf College
DNS
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Clauser, Nick
Brebeuf College
54.43
2
2
Bonzie, Randolf
Father Henry Car
54.69
1
4
Galleta, Kevin
Francis Liberman
55.07
1
5
Clif, Phoenix Tashlin
Northern - Toron
55.24
2
3
Augimeri, Alexander
Bishop Allen Aca
55.46
3
6
Facey, Daynar
Albert Campbell
55.49
3
7
Gray, Kadre
Woodbine JHS - N
55.93
2
8
Zarundy, Akeil
Upper Canada Col
55.98
2
9
Arrowsmith, Colin
Windfields Jr. H
56.77
3
10
Rizzo, Jonathan
St Michael's - T
57.25
3
11
Bastos-Mitch, Matthew
Lakeshore CI - T
57.28
1
12
Krekora, Mateusz
Riverdale
57.86
3
13
Cato, Eric
Richview CI
58.48
2
14
Conka, Brian
Jarvis
59.24
3
15
Fei, Tim
Victoria Park
59.25
3
16
McGrego, John Douglas
Leaside
59.46
1
17
Sterling, Deleho
Sir Wilfrid Laur
1:00.01
2
18
Barnes, Brendan
Royal St. George
1:01.52
1
19
Aflaki, Kayvan
Silverthorn
1:06.02
3
--
Hylton, Richard
Emery
DQ
2
--
Badali, Andrew
St Michael's - T
DNS
1
--
Hamilton, Marcus
Birchmount Park
DNS
1
--
Mikre, Simon
Birchmount Park
DNS
1
--
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
DNS
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
48.26
1
10
2
Steven, Ajayi
St Patrick - Tor
48.90
1
8
3
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
49.16
1
6
4
Smart, Sacha
St Michael's - T
49.48
1
5
5
Weathers, Isiah
Father John Redm
50.49
1
4
6
Hegel, Alex
Birchmount Park
50.89
1
3
7
Cobbold, Evander
Mary Ward
51.60
1
2
8
Kerr, Clinton
West Hill - Toro
51.85
1
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Alexandr, Marc-Andre
Upper Canada Col
49.27
2
2
Steven, Ajayi
St Patrick - Tor
50.28
3
3
Weathers, Isiah
Father John Redm
50.29
1
4
Smart, Sacha
St Michael's - T
50.34
1
5
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
50.45
3
7
Hegel, Alex
Birchmount Park
50.80
1
6
Cobbold, Evander
Mary Ward
51.52
2
8
Kerr, Clinton
West Hill - Toro
51.57
1
9
Svensson, Matthew
SATEC
52.01
1
10
Badali, Thomas
St Michael's - T
52.13
2
11
Vailyer, Daniel
Martingrove
52.33
3
12
Dujic, Filip
Northern - Toron
53.36
3
13
Sylvester, James
Eastern Commerce
53.42
1
14
MacDonald, Peter
Northern - Toron
53.55
2
15
Corolis, Matt
Crescent
53.84
2
16
Domb, Mike
North Toronto
54.14
3
17
Barlas, Asad
CW Jefferys
54.31
1
18
David, Ernest
CW Jefferys
54.36
3
19
White, Dwayne
West Humber
56.53
1
20
Morant, Jevoni
York Memorial
56.74
2
21
Simpson, Joshua
York Mills
57.05
2
22
Thoba, Zaher
Silverthorn
57.65
3
--
Dimock, Dylan
Father John Redm
DNS
3
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petta, Michael
Northern - Toron
1:58.31
2
10
2
Carson, Ben
Leaside
1:59.33
2
8
3
Smith, Deandre
RH King Academy
1:59.61
2
6
4
McMillan, Cameron
Hillfield Strath
2:00.68
2
5
5
Syrydiuk, Quinn
York Mills
2:01.33
2
4
6
Dawson, Scott
St Michael's - T
2:03.50
2
3
7
Carrol, Jake
Humberside
2:04.10
2
2
8
Massingham, Curtis
Michael Power-St
2:08.06
2
1
9
Bacic, Ryan
Michael Power-St
2:08.46
2
10
Moesdyk, Matthew
Birchmount Park
2:08.57
2
1
Karimi, Danial
Newtonbrook
2:09.12
1
11
Basta, Anthony
Chaminade Colleg
2:10.33
2
2
Olulana, Emmanuel
CW Jefferys
2:11.38
1
12
Tenzin, Chograb
Victoria Park
2:12.18
2
3
Drees, Daniel
St Michael's - T
2:13.61
1
4
Howell, Tyrell
Sir Oliver Mowat
2:14.65
1
5
Dobbin, Sam
Crescent
2:14.88
1
6
Bessai, Santiago
Etobicoke School
2:15.32
1
7
Lippa, Domenic
Chaminade Colleg
2:17.80
1
8
Engholm, Nils
Humberside
2:27.12
1
9
Ciarmela, Max
Richview CI
2:32.07
1
10
Colindrez, Rosvin
Kipling
2:35.56
1
11
Schjerning, Tim
Etobicoke CI
2:35.57
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Avalos, Miles
Humberside
2:07.84
2
10
2
Clauser, Nick
Brebeuf College
2:08.27
2
8
3
Augimeri, Alexander
Bishop Allen Aca
2:09.26
2
6
4
Clif, Phoenix Tashlin
Northern - Toron
2:09.36
2
5
5
Wilson, Daniel
Birchmount Park
2:11.44
2
4
1
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
2:11.72
1
3
6
Turino, Daniel
Martingrove
2:12.00
2
2
7
Mackenzie, Avery
St Andrew's Coll
2:12.14
2
1
8
Carere, Joseph
Chaminade Colleg
2:12.16
2
9
Muacasso-Shour, Natan
Albert Campbell
2:13.74
2
10
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
2:17.08
2
11
Krekora, Mateusz
Riverdale
2:17.42
2
2
Makenzie, Hollis
St Andrew's Coll
2:17.81
1
3
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
2:18.18
1
4
Turner, Brady
St Michael's - T
2:18.51
1
5
Duran, Jacob Carter
Harbord
2:22.04
1
6
Nguyen, Panason
CW Jefferys
2:23.69
1
7
Mohamed, Sharmarke
Birchmount Park
2:26.36
1
8
Rule, Terren
St Andrew's Juni
2:29.23
1
9
Tarantino, Zack
Silverthorn
2:36.48
1
10
Bawn, Brendan
York Memorial
2:40.53
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Costello, Andrew
St Patrick - Tor
1:51.81
2
10
2
Smart, Sacha
St Michael's - T
1:53.46
2
8
3
Silva, Elijah
Brebeuf College
1:54.88
2
6
4
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
1:55.51
2
5
5
Francisco, Zach
Chaminade Colleg
1:56.63
2
4
6
Kerr, Clinton
West Hill - Toro
1:58.92
2
3
7
You, Li
Dr Norman Bethun
2:01.32
2
2
8
Badali, Thomas
St Michael's - T
2:01.77
2
1
9
Aljoe, Junior
Newtonbrook
2:02.03
2
10
Mubu, Tari
Birchmount Park
2:02.58
2
1
Domb, Mike
North Toronto
2:04.36
1
2
Kwarko-fosu, Kwesi
York Mills
2:05.10
1
3
Vaucrosson, Daniel
Northern - Toron
2:07.65
1
4
Medrek, Alex
York Mills
2:08.13
1
5
Grondin, Kyle
Birchmount Park
2:09.76
1
6
Wilson, Derek
Northern - Toron
2:10.67
1
7
Ross, Conor
St Michael's - T
2:12.20
1
8
Ganesh, Avin
Weston
2:15.01
1
9
Desai, Dhvanit
North Albion
2:25.71
1
--
Favit, Shane
Richview CI
DNF
2
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petta, Michael
Northern - Toron
4:04.06
2
10
2
DeVito, Ben
Birchmount Park
4:05.77
2
8
3
Carrol, Jake
Humberside
4:05.87
2
6
4
Carson, Ben
Leaside
4:06.42
2
5
5
Syrydiuk, Quinn
York Mills
4:10.25
2
4
6
Knight, Justyn
St Michael's - T
4:11.59
2
3
7
McMillan, Cameron
Hillfield Strath
4:21.51
2
2
8
Kennedy, Jack
Humberside
4:24.67
2
1
9
Massingham, Curtis
Michael Power-St
4:29.03
2
10
Nunguwenimana, Thier
Birchmount Park
4:30.30
2
1
Kanko, Robbie
Martingrove
4:32.78
1
2
Tetangco, Daniello
Jean Vanier - Co
4:33.94
1
3
Bessai, Santiago
Etobicoke School
4:35.31
1
11
Simon, Parker
Royal St. George
4:37.78
2
4
Niedbala, Connor
Michael Power-St
4:51.68
1
5
Olulana, Emmanuel
CW Jefferys
4:52.12
1
6
Han, Jesse
York Mills
4:53.89
1
7
Moore, Joshua
Vaughan Road Aca
4:55.01
1
8
Su, Chris
Sir Wilfrid Laur
4:55.39
1
9
Schjerning, Tim
Etobicoke CI
4:55.54
1
10
Wang, Marcel
Albert Campbell
5:01.02
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mackrell, Luke
Birchmount Park
4:22.16
2
10
2
Muacasso-Shour, Natan
Albert Campbell
4:23.69
2
8
3
Ferguson, Jacob
Northern - Toron
4:24.34
2
6
4
Lawand, Robert
Lawrence Park
4:25.16
2
5
5
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
4:27.03
2
4
6
Mackenzie, Avery
St Andrew's Coll
4:28.22
2
3
7
Avalos, Miles
Humberside
4:29.44
2
2
1
Turino, Daniel
Martingrove
4:32.00
1
1
8
Fanjoy, John
Leaside
4:34.17
2
2
Wood, Carter
Birchmount Park
4:35.16
1
3
Lovisotto, Andrew
St Michael's - T
4:40.11
1
9
Rodger, Callum
Neil McNeil
4:40.34
2
10
Mustard, Timothy
Bishop Allen Aca
4:40.40
2
11
Blecher, Ollie
Trinity College
4:40.71
2
4
Genua, Thomas
Royal St. George
4:41.15
1
5
Yeung, Jason
Albert Campbell
4:41.46
1
6
Osuji, Ebuka
Michael Power-St
4:49.74
1
7
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
4:50.25
1
8
Kennedy, Joshua
Richview CI
4:51.80
1
9
Rule, Terren
St Andrew's Juni
4:52.28
1
10
Licul, Dean
Richview CI
4:54.52
1
11
Mirzazadeh, Farzan
Windfields Jr. H
5:12.22
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Costello, Andrew
St Patrick - Tor
4:01.84
2
10
2
Sloan, Harrison
Father John Redm
4:02.83
2
8
3
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
4:02.99
2
6
4
Favit, Shane
Richview CI
4:13.97
2
5
5
Ghali, Melika
Jarvis
4:18.19
2
4
6
Mubu, Tari
Birchmount Park
4:18.55
2
3
7
Heaps, Aaron
Northern - Toron
4:20.13
2
2
8
Ghiglione, Gabriel
Rosedale Heights
4:21.91
2
1
9
Mpofu, Killian
Westview Centenn
4:22.97
2
1
Kwarko-fosu, Kwesi
York Mills
4:27.70
1
10
Lockridge, Palmer
Leaside
4:32.69
2
11
Aljoe, Junior
Newtonbrook
4:32.87
2
2
Tam, Theodore
Albert Campbell
4:33.68
1
3
Jibb, Walker
Trinity College
4:35.18
1
4
Tremayne, James
Royal St. George
4:36.27
1
5
Shakil, Fariz
Sir Wilfrid Laur
4:37.37
1
6
Farrell, Patrick
Greenwood Colleg
4:39.90
1
7
Torres, Gabriel
West Hill - Toro
4:51.47
1
8
Clarke, Alexander
West Humber
4:51.51
1
9
Jinkinson, David
Etobicoke CI
5:04.82
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeVito, Ben
Birchmount Park
9:13.10
1
10
2
Knight, Justyn
St Michael's - T
9:24.24
1
8
3
Carrol, Jake
Humberside
9:25.64
1
6
4
Moore, Christopher
Lawrence Park
9:31.63
1
5
5
Kennedy, Jack
Humberside
9:48.24
1
4
6
Nunguwenimana, Thier
Birchmount Park
9:51.38
1
3
7
Kanko, Robbie
Martingrove
9:53.38
1
2
8
Simon, Parker
Royal St. George
10:05.39
1
1
9
Morrow, Nick
Malvern
10:11.74
1
10
Totten, Liam
St Michael's - T
10:23.18
1
11
Niedbala, Connor
Michael Power-St
10:23.42
1
12
Gharibi, Kia
Don Mills
10:24.81
1
13
Henley, Macalem
Northview Height
10:46.02
1
14
McMillan, Cameron
Hillfield Strath
10:53.41
1
15
Massingham, Curtis
Michael Power-St
10:59.96
1
16
Han, Jesse
York Mills
11:02.35
1
17
Nevin, Connor
Father John Redm
11:07.97
1
18
Su, Chris
Sir Wilfrid Laur
11:19.73
1
19
Ho, Clement
West Hill - Toro
12:00.51
1
--
Petrov, Timour
Michael Power-St
DNS
1
--
Dokaj, Naedlo
Don Mills
DNS
1
--
Pye, Liam
Richview CI
DNS
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
9:26.33
1
10
2
Lawand, Robert
Lawrence Park
9:27.17
1
8
3
Mackrell, Luke
Birchmount Park
9:41.52
1
6
4
Muacasso-Shour, Natan
Albert Campbell
9:46.31
1
5
5
Fanjoy, John
Leaside
9:46.33
1
4
6
Wood, Carter
Birchmount Park
9:53.75
1
3
7
MacSporran, David
Michael Power-St
9:56.49
1
2
8
Ferguson, Jacob
Northern - Toron
9:57.19
1
1
9
Blecher, Ollie
Trinity College
9:57.96
1
10
Hanratty, Brian
Senator O’Conn
10:00.96
1
11
Lovisotto, Andrew
St Michael's - T
10:03.52
1
12
Mustard, Timothy
Bishop Allen Aca
10:03.98
1
13
Genua, Thomas
Royal St. George
10:08.19
1
14
King, Bobby
Leaside
10:08.54
1
15
Rodger, Callum
Neil McNeil
10:11.66
1
16
Mohamed, Ramy
Birchmount Park
10:39.75
1
17
Rule, Terren
St Andrew's Juni
10:45.04
1
18
Licul, Dean
Richview CI
10:56.61
1
19
Burleton, Brendan
Royal St. George
11:02.41
1
20
Lesurf, Jason
St Andrew's Juni
11:05.11
1
21
Bierbrier, Josh
Windfields Jr. H
11:41.79
1
22
Mistry, Laya
West Humber
12:42.28
1
--
Turino, Daniel
Martingrove
DNS
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Messina, Phillip
St Michael's - T
9:02.25
1
10
2
Sloan, Harrison
Father John Redm
9:06.94
1
8
3
Ghali, Melika
Jarvis
9:08.87
1
6
4
Ghiglione, Gabriel
Rosedale Heights
9:11.83
1
5
5
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
9:15.95
1
4
6
Perera, Joel
Neil McNeil
9:28.28
1
3
7
Heaps, Aaron
Northern - Toron
9:29.43
1
2
8
Mpofu, Killian
Westview Centenn
9:35.20
1
1
9
Lockridge, Palmer
Leaside
9:50.88
1
10
Guy, Zachery
Cardinal Newman
10:02.58
1
11
Tramble, Ian
St Michael's - T
10:03.33
1
12
McCoy, Nathan
Etobicoke School
10:13.76
1
13
Carson, Jacob
St Mary's - Toro
10:15.42
1
14
Tam, Theodore
Albert Campbell
10:20.13
1
15
Ning, Tian-Shi
York Mills
10:22.89
1
16
Hung, Clarence
Victoria Park
10:28.83
1
17
Costen, Sean
St Michael's - T
10:29.31
1
18
Torres, Gabriel
West Hill - Toro
10:43.20
1
19
Xu, Aubrey
Victoria Park
10:43.92
1
20
Carr, Tristan
Maplewood - West
10:44.67
1
--
Favit, Shane
Richview CI
DNF
1
--
Gillies, Robbie
Birchmount Park
DNS
1
--
Hart, Cameron
St Michael's - T
DNS
1
--
Maunder, David
Etobicoke CI
DNS
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Messina, Phillip
St Michael's - T
6:12.73
2
10
2
Silva, Elijah
Brebeuf College
6:20.34
2
8
3
Perera, Joel
Neil McNeil
6:22.62
2
6
4
Francisco, Zach
Chaminade Colleg
6:23.91
2
5
5
Fontein, Spencer
Country Day
6:29.60
2
4
6
Olano, Nicolas
Northern - Toron
6:29.63
2
3
7
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
6:34.63
2
2
8
Watson, Alex
Neil McNeil
6:40.31
2
1
1
Kanko, Robbie
Martingrove
6:41.94
1
9
Nettleton, Greg
Wexford
6:42.40
2
10
Groves, Kai
Malvern
6:45.53
2
11
Medrek, Alex
York Mills
6:50.61
2
12
Tramble, Ian
St Michael's - T
6:59.36
2
2
Goldenberg, Brendan
Monarch Park
7:02.83
1
3
Ning, Tian-Shi
York Mills
7:08.38
1
4
Torres, Gabriel
West Hill - Toro
7:11.22
1
5
Henley, Macalem
Northview Height
7:11.26
1
6
Valic, Mitchell
St Michael's - T
7:12.16
1
7
McCoy, Nathan
Etobicoke School
7:18.59
1
8
Grondin, Kyle
Birchmount Park
7:35.55
1
9
Jinkinson, David
Etobicoke CI
7:51.74
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
14.94
nwi
1
10
2
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
14.99
nwi
1
8
3
Wu, James
Vaughan Road Aca
15.17
nwi
1
6
4
Bae, Paul
Brebeuf College
15.43
nwi
1
5
5
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
15.71
nwi
1
4
6
Cummings, Audley
Leaside
15.98
nwi
1
3
--
Blackwood, Dashawn
Blessed Mother T
FS
nwi
1
--
Mugumbate, Nickson
Downsview
DNS
nwi
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
14.83
nwi
3
2
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
14.89
nwi
2
3
Cummings, Audley
Leaside
15.23
nwi
1
4
Wu, James
Vaughan Road Aca
15.26
nwi
1
5
Blackwood, Dashawn
Blessed Mother T
15.51
nwi
3
6
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
15.63
nwi
2
7
Bae, Paul
Brebeuf College
15.63
nwi
3
8
Mugumbate, Nickson
Downsview
15.97
nwi
1
9
Nazareth, Alex
Lawrence Park
16.09
nwi
1
10
Merritt, Kristan
Lester B Pearson
16.26
nwi
2
11
Viado, Marc
Brebeuf College
16.72
nwi
2
12
Lo, Michael
Holy Trinity - R
17.13
nwi
3
13
Joy, Ben
Lawrence Park
17.16
nwi
3
14
Gragasin, Andrew
Sir John A MacDo
18.02
nwi
2
15
Layne, Uriah
Runnymede
18.14
nwi
2
16
Topaloglu, Hakan
York Mills
18.27
nwi
3
17
Estwick, Jessie
RH King Academy
18.59
nwi
2
18
Yellu, Tarun
York Mills
18.94
nwi
1
19
Coney, Jack
Monarch Park
19.17
nwi
2
20
Bannerji, Retom
Etobicoke CI
20.37
nwi
1
21
Dhani, Gurkaran
Windfields Jr. H
21.93
nwi
1
22
Mai, Andy
Sir John A MacDo
22.08
nwi
3
23
Khatib, Abdulwahab
Runnymede
23.50
nwi
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yarde, Deshaun
Brebeuf College
14.61
nwi
1
10
2
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
14.74
nwi
1
8
3
Stevens, Kyle
Riverdale
14.82
nwi
1
6
4
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
15.30
nwi
1
5
5
Peters, Michael
Marshall McLuhan
15.64
nwi
1
4
6
Mitchell, Cliven
Brebeuf College
16.26
nwi
1
3
7
Bakalenikov, Nikita
William Lyon Mac
16.30
nwi
1
2
8
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
16.32
nwi
1
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stevens, Kyle
Riverdale
15.03
nwi
1
2
Yarde, Deshaun
Brebeuf College
15.26
nwi
2
3
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
15.40
nwi
3
4
Mitchell, Cliven
Brebeuf College
15.76
nwi
3
7
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
15.78
nwi
3
5
Peters, Michael
Marshall McLuhan
16.05
nwi
1
8
Bakalenikov, Nikita
William Lyon Mac
16.08
nwi
1
9
Boateng, Jasel
Blessed Mother T
16.25
nwi
1
6
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
16.78
nwi
2
10
Said, Omar
Kipling
17.97
nwi
2
11
Tondo, Brilliant
Vaughan Road Aca
18.30
nwi
3
12
Huang, Carl
Riverdale
18.50
nwi
2
13
Lyn, Shemar
Agincourt CI
18.69
nwi
3
14
Tan, Bretton
Windfields Jr. H
18.70
nwi
3
15
Zeng, Andrew
Northern - Toron
18.80
nwi
2
16
Bangush, Xavar
Windfields Jr. H
18.94
nwi
2
17
Fassil, Yaphet
Humberside
18.99
nwi
1
18
Flengas, Jason
Windfields Jr. H
19.49
nwi
1
19
Jauregui, Ricardo
Kipling
19.87
nwi
1
20
Zheng, Tony
Sir John A MacDo
20.78
nwi
1
21
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
20.94
nwi
2
--
Colangelo, Ethan
Bayview Glen
DNF
nwi
2
--
Roseman, Jake
Upper Canada Col
DQ
nwi
3
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Loparco, Matthew
St Michael's - T
15.18
nwi
1
10
2
Rueben, Meens
East York
15.25
nwi
1
8
3
Tang, Michael
Brebeuf College
15.68
nwi
1
6
4
Ciccarelli, Dylan
Malvern
15.88
nwi
1
5
5
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
16.20
nwi
1
4
6
Daoust, Griffen
Country Day
16.43
nwi
1
3
7
Forsythe, Zach
York Mills
16.43
nwi
1
2
8
Makindipe, Dele
East York
17.60
nwi
1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Loparco, Matthew
St Michael's - T
15.37
nwi
2
2
Makindipe, Dele
East York
15.56
nwi
3
3
Rueben, Meens
East York
15.87
nwi
1
4
Ciccarelli, Dylan
Malvern
16.00
nwi
2
5
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
16.13
nwi
1
7
Tang, Michael
Brebeuf College
16.56
nwi
2
6
Daoust, Griffen
Country Day
16.65
nwi
3
8
Forsythe, Zach
York Mills
16.78
nwi
3
9
Chan, Michael
Don Mills
16.80
nwi
2
10
Rasing, Marc
Brebeuf College
16.92
nwi
3
11
Chen, Julio
Sir John A MacDo
16.99
nwi
2
12
Hsieh, Gary
Albert College
17.08
nwi
1
13
Jorgen, Pelle
Upper Canada Col
17.62
nwi
1
14
Porter, Tim
Newtonbrook
17.84
nwi
3
15
Loulseged, Issac
Chaminade Colleg
18.32
nwi
3
16
Luong, Jackson
Wexford
19.12
nwi
2
17
Ennis, Jacob
Brebeuf College
19.79
nwi
1
18
Wong, Chris
Woburn
20.81
nwi
2
--
Pun, Kenny
Earl Haig
DNS
nwi
1
--
Beckerman, Sam
North Toronto
DNS
nwi
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
41.43
3
10
2
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
41.68
3
8
3
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
42.17
3
6
4
Lippa, Domenic
Chaminade Colleg
42.23
3
5
5
Zeldin, Ahsher
Community Hebrew
42.77
3
4
6
Wu, James
Vaughan Road Aca
43.10
3
3
7
Radovanovic, Zach
Father John Redm
43.19
3
2
8
Shields, Sam
Lawrence Park
43.86
3
1
9
Lo, Michael
Holy Trinity - R
45.26
2
10
Smith, Basil
Monarch Park
45.53
2
11
Topaloglu, Hakan
York Mills
45.99
2
12
Marshall, Gordon
Northern - Toron
46.45
2
13
Estwick, Jessie
RH King Academy
46.52
2
14
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
46.67
2
15
Yellu, Tarun
York Mills
47.57
1
16
Pancharajah, Vinoshan
Sir John A MacDo
48.99
1
17
Mai, Andy
Sir John A MacDo
50.59
1
18
Huynh, Khoa
Vaughan Road Aca
55.60
2
19
Dhani, Gurkaran
Windfields Jr. H
58.29
1
--
Thomas-Wrig, Treshaun
Etobicoke CI
DNS
2
--
Tham, Aaron
Riverdale
DNS
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stevens, Kyle
Riverdale
42.47
3
10
2
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
42.55
3
8
3
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
42.57
3
6
4
Boateng, Jasel
Blessed Mother T
44.74
3
5
5
Colangelo, Ethan
Bayview Glen
44.98
3
4
6
Charter, Tyas
St Michael's - T
45.41
2
3
7
Gilberto, Garcia
Marshall McLuhan
45.51
3
2
8
Rizzo, Jonathan
St Michael's - T
45.71
3
1
9
Carere, Joseph
Chaminade Colleg
47.42
3
10
McGrego, John Douglas
Leaside
47.76
2
11
Adamski, Konrad
Earl Haig
47.85
2
12
Zeng, Andrew
Northern - Toron
47.88
2
13
Arrowsmith, Colin
Windfields Jr. H
49.53
2
14
Tarantino, Zack
Silverthorn
51.25
1
15
Huang, Carl
Riverdale
52.26
1
16
Swan, Jeremy
Silverthorn
53.58
1
17
Aflaki, Kayvan
Silverthorn
53.67
1
--
Bangush, Xavar
Windfields Jr. H
DQ
2
--
Zheng, Tony
Sir John A MacDo
DNS
2
--
McKnight, Cameron
Pickering Colleg
DNS
1
--
Tan, Bretton
Windfields Jr. H
DNS
2
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dimock, Dylan
Father John Redm
54.31
3
10
2
Rueben, Meens
East York
59.35
3
8
3
Boyd, Mark
Monarch Park
59.84
3
6
4
Tang, Michael
Brebeuf College
1:00.06
3
5
5
Ciccarelli, Dylan
Malvern
1:01.06
3
4
6
Daoust, Griffen
Country Day
1:01.23
3
3
7
Douglas, Jarel
Newtonbrook
1:02.88
2
2
8
Loulseged, Issac
Chaminade Colleg
1:03.55
2
1
9
Corolis, Matt
Crescent
1:04.30
2
10
Pitfileld, Graham
Crescent
1:04.70
2
11
Forgie, Jason
Brebeuf College
1:05.29
2
12
Luong, Jackson
Wexford
1:06.81
1
13
Chan, Michael
Don Mills
1:08.23
2
14
Porter, Tim
Newtonbrook
1:08.89
2
15
Cho, Johnny
Sir John A MacDo
1:11.16
1
--
Syptak, Mark
Silverthorn
DNS
1
--
Beckerman, Sam
North Toronto
DNS
3
--
Chen, Julio
Sir John A MacDo
DNS
1
--
Dobell, Reid
Country Day
DNS
2
--
Lake, Kajun
Silverthorn
DNS
1
--
Kandeth, Vikram
York Mills
DNS
3
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Angulo
,
Jehovah
,
Basta
,
Kelly
Chaminade Colleg
44.24
1
10
2
Santo
,
Waslenko
,
Tauro
,
Redhead
St Thomas of Vil
44.92
1
8
3
Carringt
,
McPherso
,
McPerson
,
McLarty
West Hill - Toro
45.53
1
6
4
Asiedu
,
Morancie
,
Charles
,
Boachie
Father Henry Car
45.67
1
5
5
Relay Team
Leaside
46.16
1
4
6
Relay Team
Downsview
46.53
1
3
7
Relay Team
Dr Norman Bethun
46.81
1
2
8
Relay Team
James Cardinal M
47.24
1
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Angulo
,
Jehovah
,
Basta
,
Kelly
Chaminade Colleg
44.49
2
2
Santo
,
Waslenko
,
Tauro
,
Redhead
St Thomas of Vil
45.81
1
3
Asiedu
,
Morancie
,
Charles
,
Boachie
Father Henry Car
45.98
3
4
Relay Team
Leaside
46.38
2
7
Relay Team
Downsview
46.54
2
5
Relay Team
Dr Norman Bethun
46.82
1
8
Carringt
,
McPherso
,
McPerson
,
McLarty
West Hill - Toro
46.87
2
9
Floyd
,
Smith
,
Smith
,
Murphy
Pickering Colleg
47.34
1
10
Relay Team
Birchmount Park
47.35
1
11
Relay Team
John Polanyi
47.46
3
6
Relay Team
James Cardinal M
47.46
3
12
Relay Team
Vaughan Road Aca
47.94
1
13
Relay Team
Westview Centenn
48.38
2
14
Relay Team
Etobicoke CI
48.46
1
15
Relay Team
Brebeuf College
48.51
2
16
Relay Team
Sir John A MacDo
49.20
3
17
Relay Team
Riverdale
49.58
1
18
Relay Team
East York
49.92
2
19
Relay Team
Lawrence Park
51.52
2
--
Relay Team
Nelson A Boylen
DQ
3
--
Relay Team
St Michael's - T
DNS
3
--
Relay Team
Martingrove
DNS
3
--
Ruse
,
Schiappa
,
Renieris
,
Ifabiyi
Hillfield Strath
DNS
3
--
Relay Team
Richview CI
DNS
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Husbands
,
Hector
,
Bonzie
,
Edwards
Father Henry Car
45.39
1
10
2
Ramlogan
,
Thibeaul
,
Fallico
,
Peters
Marshall McLuhan
46.71
1
8
3
Wilson
,
Elliott
,
Hamilton
,
Mohamed
Birchmount Park
47.18
1
6
4
Cato
,
James
,
Johnson
,
Klamrows
Richview CI
47.35
1
5
5
Relay Team
William Lyon Mac
48.21
1
4
6
Relay Team
Vaughan Road Aca
48.48
1
3
7
Relay Team
St Michael's - T
49.27
1
2
--
Relay Team
Dante Alighieri
DNS
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Husbands
,
Hector
,
Bonzie
,
Edwards
Father Henry Car
45.19
1
2
Wilson
,
Elliott
,
Hamilton
,
Mohamed
Birchmount Park
46.60
3
3
Ramlogan
,
Thibeaul
,
Fallico
,
Peters
Marshall McLuhan
46.61
2
4
Cato
,
James
,
Johnson
,
Klamrows
Richview CI
47.00
1
7
Relay Team
William Lyon Mac
47.76
1
5
Relay Team
Dante Alighieri
48.20
2
6
Relay Team
Vaughan Road Aca
48.29
3
8
Badali
,
Rizzo
,
Charter
,
Park
St Michael's - T
48.89
1
9
Relay Team
Windfields Jr. H
49.05
1
10
Relay Team
Albert Campbell
49.24
2
11
Relay Team
Upper Canada Col
49.52
2
12
Relay Team
CW Jefferys
50.46
1
13
Relay Team
Woodbine JHS - N
51.94
3
14
Cummings
,
Laird
,
Makenzie
,
Scullion
St Andrew's Coll
52.09
2
15
Relay Team
Sir Oliver Mowat
52.27
1
16
Relay Team
Jarvis
53.24
2
--
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
DNF
3
--
Relay Team
Brebeuf College
DQ
3
--
Relay Team
Riverdale
DQ
2
--
Relay Team
Parkdale
DQ
3
--
Relay Team
Silverthorn
DQ
3
--
Relay Team
Monarch Park
DNS
3
--
Relay Team
Weston
DNS
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Addo
,
Collis
,
Dalmage
,
Spencer
Father Henry Car
42.49
1
10
2
Shepherd
,
Adu
,
Delpeche
,
Mpofu
Westview Centenn
44.24
1
8
3
Tang
,
Laruffa
,
Forgie
,
Cumberba
Brebeuf College
44.64
1
6
4
Alexandr
,
Malone
,
Farrell
,
Power
Upper Canada Col
44.70
1
5
5
Relay Team
Birchmount Park
44.90
1
4
6
Relay Team
Francis Liberman
45.28
1
3
--
Relay Team
East York
DNF
1
--
Relay Team
Father John Redm
DQ
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Addo
,
Collis
,
Dalmage
,
Spencer
Father Henry Car
42.70
1
2
Shepherd
,
Adu
,
Delpeche
,
Mpofu
Westview Centenn
44.51
3
3
Alexandr
,
Malone
,
Farrell
,
Power
Upper Canada Col
44.55
2
4
Relay Team
Birchmount Park
44.73
1
5
Tang
,
Laruffa
,
Forgie
,
Cumberba
Brebeuf College
45.02
3
6
Relay Team
East York
45.14
2
7
Relay Team
Father John Redm
45.49
3
8
Relay Team
Francis Liberman
45.54
1
9
Forgione
,
Bartucci
,
Kelly
,
Loparco
St Michael's - T
45.58
3
10
Relay Team
CW Jefferys
45.71
3
11
Relay Team
Silverthorn
45.85
1
12
Relay Team
Vaughan Road Aca
46.62
2
13
Relay Team
Nelson A Boylen
47.01
3
14
Relay Team
Sir John A MacDo
47.20
1
15
Relay Team
York Mills
47.30
2
16
Relay Team
West Humber
48.66
2
17
Pitfilel
,
Chan
,
Cheung
,
Song
Crescent
48.99
1
--
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
DQ
2
--
Relay Team
Monarch Park
DQ
3
--
Relay Team
Sir Oliver Mowat
DQ
2
--
Relay Team
Northern - Toron
DQ
1
--
Relay Team
East York
DQ
3
--
Binnie
,
Daoust
,
Dobell
,
Gentile
Country Day
DNS
2
--
Relay Team
York Memorial
DNS
1
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Peiris
,
Ajayi
,
Waldron
,
Larrea
St Patrick - Tor
3:23.48
3
10
2
Radovano
,
Sloan
,
Weathers
,
Dimock
Father John Redm
3:24.33
3
8
3
Dalmage
,
Spencer
,
Addo
,
Collis
Father Henry Car
3:26.37
3
6
4
Loparco
,
Dawson
,
Smart
,
Pastorio
St Michael's - T
3:26.74
3
5
5
Relay Team
Birchmount Park
3:28.90
3
4
6
Relay Team
Northern - Toron
3:30.08
3
3
7
Relay Team
Michael Power-St
3:31.80
3
2
8
Relay Team
CW Jefferys
3:34.66
3
1
9
Relay Team
Westview Centenn
3:35.12
2
10
Relay Team
Silverthorn
3:38.40
2
11
Relay Team
Newtonbrook
3:40.18
2
12
Relay Team
West Hill - Toro
3:40.75
1
13
Relay Team
York Mills
3:42.76
2
14
Relay Team
East York
3:45.30
1
15
Relay Team
Leaside
3:45.46
1
16
Murphy
,
Smith
,
Veitch
,
Floyd
Pickering Colleg
3:47.95
1
17
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
3:48.27
2
18
Daoust
,
Gentile
,
Fontein
,
Dobell
Country Day
3:55.05
2
19
Relay Team
West Humber
3:58.30
1
20
Relay Team
Vaughan Road Aca
4:04.68
1
21
Ogbeide
,
Moustafa
,
Mackenzi
,
Makenzie
St Andrew's Coll
4:06.16
1
--
Relay Team
Dr Norman Bethun
DNS
2
--
Relay Team
Jarvis
DNS
1
--
Relay Team
Vaughan Road Aca
DNS
2
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wareham, Collin
Birchmount Park
15.24m
(50'0)
1
10
2
Henderson, Joshua
RH King Academy
15.00m
(49'2.5)
1
8
3
Kattan, Jason
Crescent
14.65m
(48'0.75)
1
6
4
Moore, Jamiel
Chaminade Colleg
14.58m
(47'10)
1
5
5
Debalkew, Ezana
Don Mills
14.57m
(47'9.5)
1
4
6
Calarco, Antonino
Don Bosco
13.76m
(45'1.5)
1
3
7
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
13.42m
(44'0.25)
1
2
8
Njoku, Chima
Father John Redm
13.23m
(43'4.75)
1
1
9
Inniss, Brad
East York
13.08m
(42'10.75)
1
10
Smith, Mitchell
Pickering Colleg
11.78m
(38'7.75)
1
11
O'Donnell, Sean
York Mills
11.58m
(37'11.75)
1
12
Dewareler, Sahheed
Richview CI
11.23m
(36'10)
1
13
Walker, Evan
Pickering Colleg
10.35m
(33'11.25)
1
14
MacDonald, Riley
Harbord
10.26m
(33'7.75)
1
15
Antwi, Sheridan
Downsview
9.75m
(31'11.75)
1
16
Quattrocchi, Julian
Lawrence Park
9.52m
(31'2.75)
1
17
Pitre, Sean
Monarch Park
9.34m
(30'7.5)
1
18
Nkrumah, Emmanuel
George Harvey
9.01m
(29'6.5)
1
--
Huang, Clark
Dr Norman Bethun
DNS
(--)
1
--
Smith, Evan
Pickering Colleg
DNS
(--)
1
--
Lambert, Shaquille
Father Henry Car
DNS
(--)
1
--
Roberts, Hunter
Richview CI
DNS
(--)
1
--
Edwards, Andrew
North Albion
DNS
(--)
1
--
Jackson, Daniel
Downsview
DNS
(--)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tim, Simon
Eastern Commerce
14.58m
(47'10)
1
10
2
Rosati, Matthew
Chaminade Colleg
14.45m
(47'4.75)
1
8
3
Amankwaa, Jesse
Michael Power-St
14.10m
(46'3)
1
6
4
Bove, Matthew Del
William Lyon Mac
14.06m
(46'1.5)
1
5
5
Prattas, Angelis
St Andrew's Coll
12.70m
(41'8)
1
4
6
Giovanni, Marco Di
Chaminade Colleg
12.60m
(41'4)
1
3
7
Mogorean, Alex
Monarch Park
12.23m
(40'1.5)
1
2
8
Panagiotopoul, George
Etobicoke CI
12.18m
(39'11.5)
1
1
9
Tsianos, Steven
St Thomas of Vil
12.00m
(39'4.25)
1
10
Owen, Tyler
Riverdale
11.95m
(39'2.25)
1
11
Sanchez, Bryan
Dante Alighieri
11.90m
(39'0.5)
1
12
Hui, Justin
Victoria Park
11.60m
(38'0.5)
1
13
Jun, Andrew
St Andrew's Coll
11.41m
(37'5)
1
14
Delpeache, Traishaun
Sir Wilfrid Laur
11.19m
(36'8.5)
1
15
Kim, Paul
Windfields Jr. H
11.08m
(36'4)
1
16
Couture, Cody
Sir John A MacDo
10.51m
(34'5.75)
1
17
McKelvey, Matthew
Richview CI
10.46m
(34'3.75)
1
18
Zadankerdar, Sam
Don Valley Jr HS
10.24m
(33'7)
1
19
Silva, Daniel
Vaughan Road Aca
10.17m
(33'4.25)
1
20
White, Austin
York Memorial
10.10m
(33'1.5)
1
21
Vyas, Ratnam
Woburn
6.95m
(22'9.5)
1
--
Hopkins, Jack
Lawrence Park
DNS
(--)
1
--
Parisi, Sam
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
--
Chow, Timothy
Sir Oliver Mowat
DNS
(--)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sivalingam, Anojan
Albert Campbell
16.91m
(55'5.75)
1
10
2
Nikolovski, Peter
Malvern
15.61m
(51'2.5)
1
8
3
Gennaro, Tanner
St Thomas of Vil
14.29m
(46'10.5)
1
6
4
Skeath, Jared
Bishop Allen Aca
14.07m
(46'1.75)
1
5
5
Obiri-Yeboa, Jonathan
Father Henry Car
12.90m
(42'3.75)
1
4
6
Thomas, Damiene
Chaminade Colleg
12.60m
(41'4)
1
3
7
Walker, William
Chaminade Colleg
12.50m
(41'0)
1
2
8
Belgrave, Nick
Westview Centenn
11.95m
(39'2.25)
1
1
9
Miller, Nathan
John Polanyi
11.70m
(38'4.5)
1
10
Ko, Jonathon
York Mills
11.57m
(37'11.5)
1
11
Ng, Neon
Albert Campbell
11.49m
(37'8.25)
1
12
Murray, Kemar
Northview Height
11.11m
(36'5.25)
1
13
Bakolias, Dimitri
Danforth
10.99m
(36'0.5)
1
14
Scully, Douglas
Lawrence Park
10.59m
(34'8.75)
1
15
SaintJean, Colby
Sir Wilfrid Laur
10.42m
(34'2)
1
16
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
10.39m
(34'1)
1
17
White, Dwayne
West Humber
10.38m
(34'0.5)
1
18
Lok, Yixiong
Hillfield Strath
10.15m
(33'3.5)
1
--
Biyarslanov, Arthur
Jarvis
DNS
(--)
1
--
Biasi, Jake De
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
--
Camano, Marc
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
1
--
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
DNS
(--)
1
--
Nghiem, Thanh
Silverthorn
DNS
(--)
1
--
Suadik, Akrem
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Mitchell
Pickering Colleg
43.91m
(144'0.5)
1
10
2
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
43.26m
(141'11)
1
8
3
Smith, Evan
Pickering Colleg
42.05m
(137'11.5)
1
6
4
Debalkew, Ezana
Don Mills
40.63m
(133'3.5)
1
5
5
Satchithana, Saieasan
Sir John A MacDo
39.32m
(129'0)
1
4
6
Scott, Robert
Sir Wilfrid Laur
35.45m
(116'3.5)
1
3
7
Wareham, Collin
Birchmount Park
34.54m
(113'3.75)
1
2
8
Fizzard, Syd
Chaminade Colleg
32.44m
(106'5)
1
1
9
Gennaro, Simon
St Thomas of Vil
31.09m
(102'0)
1
10
Walker, Nolan
Chaminade Colleg
30.12m
(98'9.75)
1
11
Dell'Orso, Adam
Michael Power-St
30.00m
(98'5)
1
12
Bain, Michael
Hillfield Strath
28.82m
(94'6.5)
1
13
Burton, Berndan
Lawrence Park
27.90m
(91'6.25)
1
14
Jibril, Fouad
George Harvey
26.24m
(86'1)
1
15
Bilic, Stefan
Bishop Allen Aca
25.86m
(84'10)
1
16
O'Donnell, Sean
York Mills
25.13m
(82'5.25)
1
17
Santos, Joshua
John Polanyi
23.80m
(78'1)
1
18
Pitre, Sean
Monarch Park
21.57m
(70'9)
1
19
Monteith, Clevaun
John Polanyi
21.43m
(70'3.5)
1
20
Stevanovic, Nikola
Etobicoke CI
18.19m
(59'8)
1
--
Roberts, Hunter
Richview CI
DNS
(--)
1
--
Edwards, Andrew
North Albion
DNS
(--)
1
--
Kuzmich, Jason
Lawrence Park
DNS
(--)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jun, Andrew
St Andrew's Coll
36.97m
(121'3.5)
1
10
2
Ilo, Victor
Neil McNeil
34.95m
(114'7.75)
1
8
3
Giovanni, Marco Di
Chaminade Colleg
34.00m
(111'6.5)
1
6
4
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
32.96m
(108'1.5)
1
5
5
Kim, Paul
Windfields Jr. H
32.08m
(105'2.75)
1
4
6
Prattas, Angelis
St Andrew's Coll
32.03m
(105'1)
1
3
7
Couture, Cody
Sir John A MacDo
31.82m
(104'4.75)
1
2
8
McKelvey, Matthew
Richview CI
31.80m
(104'3.75)
1
1
9
Chan, Dillon
Riverdale
28.28m
(92'9.25)
1
10
Tsianos, Steven
St Thomas of Vil
27.36m
(89'9)
1
11
Vagners, Aleks
Windfields Jr. H
27.30m
(89'6.75)
1
12
Silva, Daniel
Vaughan Road Aca
27.28m
(89'6)
1
13
Galajda, Matthew
St Andrew's Coll
27.15m
(89'0.75)
1
14
Owen, Tyler
Riverdale
26.80m
(87'11)
1
15
Alizadeh, Kianoush
Woodbine JHS - N
26.77m
(87'9.75)
1
16
Oliveira, Christopher
Neil McNeil
26.62m
(87'4)
1
17
Mazzuca, Sebastian
John Polanyi
23.20m
(76'1.25)
1
18
Vyas, Ratnam
Woburn
22.32m
(73'2.5)
1
19
Delpeache, Traishaun
Sir Wilfrid Laur
17.22m
(56'5.75)
1
--
Shields, Charlie
Lawrence Park
DNS
(--)
1
--
Hoang, Vinh-Son
Lawrence Park
DNS
(--)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nikolovski, Peter
Malvern
47.45m
(155'8)
1
10
2
Skeath, Jared
Bishop Allen Aca
44.33m
(145'5.25)
1
8
3
Gennaro, Tanner
St Thomas of Vil
40.00m
(131'2.75)
1
6
4
Christodoulo, William
Crescent
37.50m
(123'0.25)
1
5
5
Sivalingam, Anojan
Albert Campbell
36.61m
(120'1.25)
1
4
6
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
35.51m
(116'6)
1
3
7
Ko, Jonathon
York Mills
35.15m
(115'3.75)
1
2
8
Walker, William
Chaminade Colleg
34.37m
(112'9)
1
1
9
Ng, Neon
Albert Campbell
32.17m
(105'6.5)
1
10
Alipio, Ben
West Hill - Toro
32.05m
(105'1.75)
1
11
Camacho, Franktonny
Bishop Allen Aca
30.73m
(100'9.75)
1
12
Belgrave, Nick
Westview Centenn
30.51m
(100'1)
1
13
Murray, Kemar
Northview Height
30.26m
(99'3.25)
1
14
Suadik, Akrem
Vaughan Road Aca
29.79m
(97'8.75)
1
15
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
28.02m
(91'11)
1
16
Tsangaris, Emanuel
East York
25.54m
(83'9.5)
1
17
Bejko, Kein
Upper Canada Col
25.09m
(82'3.75)
1
18
Mertini, Jorid
Newtonbrook
24.08m
(79'0)
1
19
Scully, Douglas
Lawrence Park
21.87m
(71'9)
1
20
Stevanovic, Aleksa
Etobicoke CI
18.64m
(61'1.75)
1
--
Zecchino, Gabriel
York Memorial
DNS
(--)
1
--
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
DNS
(--)
1
--
Nghiem, Thanh
Silverthorn
DNS
(--)
1
--
VanDeursen, Scott
Lawrence Park
DNS
(--)
1
Mens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ing, Matthew
Birchmount Park
46.78m
(153'5.5)
1
10
2
Bae, Paul
Brebeuf College
44.23m
(145'1.25)
1
8
3
Roberts, Hunter
Richview CI
41.71m
(136'10)
1
6
4
Walker, Nolan
Chaminade Colleg
41.30m
(135'5.75)
1
5
5
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
40.23m
(131'11.75)
1
4
6
Bruchs, Okech (Lucky)
Central Technica
39.55m
(129'9)
1
3
7
Inniss, Brad
East York
38.68m
(126'10.75)
1
2
8
Gennaro, Simon
St Thomas of Vil
38.16m
(125'2.25)
1
1
9
Debalkew, Ezana
Don Mills
36.10m
(118'5.25)
1
10
Bridger, Cody
Birchmount Park
35.98m
(118'0.5)
1
11
Ungar, Simon
Community Hebrew
35.13m
(115'3)
1
12
Antwi, Sheridan
Downsview
34.76m
(114'0.5)
1
13
Wakessa, Oliyad
Neil McNeil
34.57m
(113'5)
1
14
Cohen, Isaac
Hillfield Strath
34.26m
(112'4.75)
1
15
Noxon, Braden
St Andrew's Coll
32.48m
(106'6.5)
1
16
Cai, Cameron
Harbord
32.46m
(106'5.75)
1
17
Hosseini, Arman
York Mills
30.12m
(98'9.75)
1
18
Floyd, Alex
Pickering Colleg
30.08m
(98'8.25)
1
19
Kim, Eric
Don Mills
29.57m
(97'0)
1
20
Paradina, Nichola
Lawrence Park
28.57m
(93'8.75)
1
21
Edwards, Andrew
North Albion
21.85m
(71'8)
1
--
Kathuria, Divanjan
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
1
--
Dewareler, Sahheed
Richview CI
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kwok, Kevin
Albert Campbell
41.83m
(137'2.75)
1
10
2
McKelvey, Matthew
Richview CI
41.28m
(135'5)
1
8
3
Vagners, Aleks
Windfields Jr. H
40.48m
(132'9.5)
1
6
4
Jun, Andrew
St Andrew's Coll
38.71m
(127'0)
1
5
5
Owen, Tyler
Riverdale
38.32m
(125'8.5)
1
4
6
Wu, Andy
Dr Norman Bethun
37.10m
(121'8.5)
1
3
7
Kajima, Daito
Don Mills
36.50m
(119'9)
1
2
8
Tsianos, Steven
St Thomas of Vil
36.10m
(118'5.25)
1
1
9
Giovanni, Marco Di
Chaminade Colleg
35.95m
(117'11.25)
1
10
Kolovos, Yanni
Etienne Brule
35.75m
(117'3.25)
1
11
Mogorean, Alex
Monarch Park
35.60m
(116'9.5)
1
12
Thinley, Tenzin
Parkdale
35.58m
(116'8.75)
1
13
Johnston, Andrew
Windfields Jr. H
35.17m
(115'4.5)
1
14
Zilli, Daniel
Chaminade Colleg
31.80m
(104'3.75)
1
15
Lee, Michael
Dr Norman Bethun
31.15m
(102'2.25)
1
16
Wong, Simon
Parkdale
30.92m
(101'5.25)
1
17
Luccisano, Vincent
St Thomas of Vil
29.22m
(95'10.25)
1
18
Mason, Eric
Windfields Jr. H
27.57m
(90'5.25)
1
19
Sembakuttige, Kalana
Brebeuf College
26.40m
(86'7.25)
1
20
Vyas, Ratnam
Woburn
21.04m
(69'0.25)
1
21
Mumin, Jamaludin
York Memorial
19.13m
(62'9)
1
22
D'Angelo, Jonah
Etobicoke CI
18.92m
(62'0.75)
1
--
Prattas, Angelis
St Andrew's Coll
DNS
(--)
1
--
Carolan, Ned
Etobicoke School
DNS
(--)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Karakolis, Evan
Birchmount Park
56.15m
(184'2.5)
1
10
2
Christodoulo, William
Crescent
50.14m
(164'6)
1
8
3
Mcaash, Calvin
East York
46.83m
(153'7.5)
1
6
4
Nykorchuk, Johathan
East York
45.13m
(148'0.75)
1
5
5
Scully, Douglas
Lawrence Park
43.91m
(144'0.5)
1
4
6
Walker, William
Chaminade Colleg
43.58m
(142'11.75)
1
3
7
Biasi, Jake De
St Thomas of Vil
43.39m
(142'4.25)
1
2
8
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
41.13m
(134'11.25)
1
1
9
Pitfileld, Graham
Crescent
40.16m
(131'9)
1
10
Tonello, Matthew
Brebeuf College
40.10m
(131'6.5)
1
11
Scott, James
Harbord
39.76m
(130'5.25)
1
12
Ennis, Jacob
Brebeuf College
37.78m
(123'11.25)
1
13
Mak, Victor
Agincourt CI
35.37m
(116'0.5)
1
14
Predeine, Alex
Newtonbrook
34.08m
(111'9.5)
1
15
Zulys, Alex
St Michael's - T
30.04m
(98'6.5)
1
16
Torres, Khourtney
West Hill - Toro
29.79m
(97'8.75)
1
17
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
29.60m
(97'1.25)
1
18
Quashie, Romario
Nelson A Boylen
28.70m
(94'1.75)
1
19
Ko, Jonathon
York Mills
26.85m
(88'1)
1
20
Tomiwa, Ebun
Runnymede
24.00m
(78'8.75)
1
--
Chisholm-Lyn, Trae
Downsview
FOUL
(--)
1
--
Martins, Filipe
York Memorial
FOUL
(--)
1
--
Noto, Sam
Richview CI
FOUL
(--)
1
--
Tram, Kevin
York Memorial
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lalor, Miguel
James Cardinal M
1.83m
(6'0)
1
10
2
Noxon, Braden
St Andrew's Coll
1.75m
(5'8.75)
1
8
3
McDevitt, Reade
Royal St. George
1.72m
(5'7.5)
1
6
4
Harrison, Spencer
Birchmount Park
1.72m
(5'7.5)
1
5
5
Marshall, Gordon
Northern - Toron
1.69m
(5'6.5)
1
4
6
Poole, Jamie
Lawrence Park
1.67m
(5'5.75)
1
3
7
Tobias, Spencer
Northern - Toron
1.60m
(5'2.75)
1
2
8
Kopunovic, Luka
Northern - Toron
1.60m
(5'2.75)
1
1
9
Walker, Evan
Pickering Colleg
1.60m
(5'2.75)
1
10
Smith, Horton
James Cardinal M
1.55m
(5'1)
1
10
Aidoo, Michael
West Humber
1.55m
(5'1)
1
10
Pancharajah, Vinoshan
Sir John A MacDo
1.55m
(5'1)
1
--
Kane, Matthew
Silverthorn
NH
(--)
1
--
Murray, Isaiah
Brebeuf College
NH
(--)
1
--
Bae, Paul
Brebeuf College
NH
(--)
1
--
Alvarado, Carlos
St John's Kilmar
NH
(--)
1
--
Dixon, Justin
West Humber
NH
(--)
1
--
Gragasin, Andrew
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gayle, Orlando
Blessed Mother T
1.65m
(5'4.75)
1
10
2
Miller, Kamal
Blessed Mother T
1.65m
(5'4.75)
1
8
3
Kama, Jeremy
Marshall McLuhan
1.65m
(5'4.75)
1
6
4
Gray, Quinton
St Andrew's Coll
1.65m
(5'4.75)
1
5
5
Renieris, Kostas
Hillfield Strath
1.60m
(5'2.75)
1
3.50
5
Ranjit-Bradley, Arish
Pope John Paul I
1.60m
(5'2.75)
1
3.50
7
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
1.60m
(5'2.75)
1
2
8
Atkinson, Andre
Downsview
1.55m
(5'1)
1
0.50
8
Ogenrwot, Jerrom
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
0.50
10
Leahey, Lex
Ridley College
1.50m
(4'11)
1
11
Fassil, Yaphet
Humberside
1.45m
(4'9)
1
11
Gleason, Daniel
Lawrence Park
1.45m
(4'9)
1
11
Touka, Mostafa
Sir John A MacDo
1.45m
(4'9)
1
11
Harris, Parker
St Andrew's Coll
1.45m
(4'9)
1
15
Tsukamoto, Shintaro
Northern - Toron
1.40m
(4'7)
1
15
Holness, Tyvaughn
West Humber
1.40m
(4'7)
1
--
Blazys, Austin
Windfields Jr. H
NH
(--)
1
--
Tan, Bretton
Windfields Jr. H
DNS
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Torres, Mitchell
Albert College
1.97m
(6'5.5)
1
10
2
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
1.97m
(6'5.5)
1
8
3
Amah, Michael
St Basil the Gre
1.85m
(6'0.75)
1
6
4
Peiris, Yohan
St Patrick - Tor
1.85m
(6'0.75)
1
5
5
Nguyen, Aalexander
St Basil the Gre
1.80m
(5'10.75)
1
3.50
5
Aiokymen, Ose
Blessed Mother T
1.80m
(5'10.75)
1
3.50
7
Scott, James
Harbord
1.75m
(5'8.75)
1
2
8
Darpel, Joseph
North Albion
1.70m
(5'6.75)
1
0.50
8
Crawford, Akeem
Emery
1.70m
(5'6.75)
1
0.50
10
Chetram, Darien
Bayview Glen
1.65m
(5'4.75)
1
10
Tatto, Peter Del
Silverthorn
1.65m
(5'4.75)
1
10
Veitch, Derrick
Pickering Colleg
1.65m
(5'4.75)
1
13
Souralaysack, Simon
Vaughan Road Aca
1.60m
(5'2.75)
1
13
Cruz, David Santa
East York
1.60m
(5'2.75)
1
13
Tsangaris, Emanuel
East York
1.60m
(5'2.75)
1
13
Mars, Cameron
Sir Wilfrid Laur
1.60m
(5'2.75)
1
13
Morant, Jevoni
York Memorial
1.60m
(5'2.75)
1
--
Forrester, Alonzo
Northern - Toron
DNS
(--)
1
--
Moryto, Justin
St Andrew's Coll
DNS
(--)
1
--
Sathyaseelan, Seran
West Hill - Toro
DNS
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ogbeide, Jacob
Monsignor Percy
6.17m
(20'2.75)
nwi
1
10
2
Pinto, Trivel
Downsview
6.16m
(20'2.5)
nwi
1
8
3
Lalor, Miguel
James Cardinal M
6.16m
(20'2.5)
nwi
1
6
4
Kelly, Taygue
Chaminade Colleg
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
5
5
Luding, Ngwawang
Parkdale
5.84m
(19'1.75)
nwi
1
4
6
Charles, Quinn
Downsview
5.83m
(19'1.5)
nwi
1
3
7
Akindele, Femi
North Albion
5.76m
(18'10.75)
nwi
1
2
8
Aidoo, Michael
West Humber
5.65m
(18'6.25)
nwi
1
1
9
Jno-Baptiste, Jehlen
Blessed Mother T
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
10
Nguyen, Nicholas
Lakeshore CI - T
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
10
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
12
Cummings, Audley
Leaside
5.52m
(18'1.25)
nwi
1
13
Alvarado, Carlos
St John's Kilmar
5.48m
(17'11.75)
nwi
1
14
McDevitt, Reade
Royal St. George
5.44m
(17'10)
nwi
1
15
Ing, Matthew
Birchmount Park
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
16
Harrison, Spencer
Birchmount Park
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
17
Floyd, Alex
Pickering Colleg
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
18
Ou, Jon
Albert Campbell
5.20m
(17'0.5)
nwi
1
19
Ewing-Johnson, Kyle
Downsview
5.16m
(16'11)
nwi
1
20
Merritt, Kristan
Lester B Pearson
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
21
Missinga, Kahma
Leaside
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
22
Lecce, Christian
St Michael's - T
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
23
Kalati, Ziyad
Vaughan Road Aca
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
--
Dixon, Akil
Downsview
DNS
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elliott, Chad
Birchmount Park
6.13m
(20'1.25)
+0.7
1
10
2
Simpson, Khoseem
Eastern Commerce
5.91m
(19'4.5)
+0.2
1
8
3
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
5.87m
(19'3)
+1.0
1
6
4
Gray, Kadre
Woodbine JHS - N
5.86m
(19'2.5)
+1.2
1
5
5
Peters, Michael
Marshall McLuhan
5.66m
(18'6.75)
+0.2
1
4
6
Hylton, Richard
Emery
5.58m
(18'3.5)
+1.5
1
3
7
Khalique, Hamza
Monarch Park
5.51m w
(18'0.75)
+2.6
1
2
8
Lucero, Ellesor
Mary Ward
5.50m
(18'0.5)
+1.4
1
1
9
Sun, Eddie
Albert Campbell
5.09m
(16'8.25)
+0.6
1
10
Nwosu, John
Pope John Paul I
4.97m
(16'3.5)
+1.0
1
11
Kama, Jeremy
Marshall McLuhan
4.91m
(16'1.25)
+0.8
1
12
Gray, Quinton
St Andrew's Coll
4.85m
(15'10.75)
+0.2
1
13
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
4.82m
(15'9.75)
+1.4
1
14
Wong, Adrian
Earl Haig
4.81m
(15'9.25)
+0.7
1
15
Donaldson, Jacob
York Memorial
4.60m
(15'1)
+0.7
1
16
Nguyen, Dustin
Harbord
4.53m
(14'10.25)
+0.7
1
17
Trotman, Noah
St Thomas of Vil
4.40m
(14'5)
+1.1
1
18
Harris, Parker
St Andrew's Coll
4.10m
(13'5.25)
+1.1
1
--
Huynh, Tommy
Parkdale
ND
(--)
nwi
1
--
Pinnace, Jamal
Don Valley Jr HS
ND
(--)
nwi
1
--
Kavanagh, Grant
Pickering Colleg
DNS
(--)
nwi
1
--
Budeng, Jeff
York Memorial
DNS
(--)
nwi
1
--
Anwari, Suleman
Sir Wilfrid Laur
DNS
(--)
nwi
1
--
Kennedy, Joshua
Richview CI
DNS
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ducelien, Caleb
Albert Campbell
6.82m
(22'4.5)
-0.3
1
10
2
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
6.65m
(21'9.75)
+1.1
1
8
3
Lee, Edmond
Dr Norman Bethun
6.59m
(21'7.25)
-0.8
1
6
4
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
6.56m
(21'6.25)
-1.5
1
5
5
Delpeche, Norman
Westview Centenn
6.46m
(21'2.25)
-1.7
1
4
6
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
6.30m
(20'8)
+1.1
1
3
7
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
6.29m
(20'7.5)
-1.3
1
2
8
Sylvester, James
Eastern Commerce
6.27m
(20'6.75)
-1.1
1
1
9
Duncan, Stefan
Victoria Park
6.11m
(20'0.5)
-2.2
1
10
Maldanado, Yannick
Crestwood Prepar
6.08m
(19'11.25)
-1.4
1
11
Trivino, Aaron
Pope John Paul I
6.02m
(19'9)
-0.5
1
12
Vaca, Julian
Richview CI
5.78m
(18'11.5)
-0.9
1
13
Chardo, Quinn
Albert College
5.77m
(18'11)
-1.8
1
13
Ramsay, Stephan
Northview Height
5.77m
(18'11)
-1.4
1
15
Adolphe, Quadir
Blessed Mother T
5.64m
(18'6)
-1.2
1
16
Cheng, Laurence
Trinity College
4.86m
(15'11.25)
-1.3
1
17
Lam, Jonathan
L'Amoreaux
4.57m
(14'11.75)
-2.0
1
--
Tang, Michael
Brebeuf College
ND
(--)
nwi
1
--
Flemming, Jahrece
Jarvis
DNS
(--)
nwi
1
--
Rasing, Marc
Brebeuf College
DNS
(--)
nwi
1
--
Rodriques, Lance
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
nwi
1
--
Yamamoto, Teruo
Albert College
DNS
(--)
nwi
1
--
Bartholomew, Anthony
Weston
DNS
(--)
nwi
1
--
Harriott, Andre
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pinto, Trivel
Downsview
13.11m
(43'0)
+0.4
1
10
2
Cummings, Audley
Leaside
12.64m
(41'5.5)
+0.5
1
8
3
Kelly, Taygue
Chaminade Colleg
12.37m
(40'7)
+0.5
1
6
4
Ing, Matthew
Birchmount Park
12.23m
(40'1.5)
+0.3
1
5
5
Luding, Ngwawang
Parkdale
12.09m
(39'7.75)
+0.0
1
4
6
Moore, Jamiel
Chaminade Colleg
11.99m
(39'4)
-0.1
1
3
7
Akindele, Femi
North Albion
11.84m
(38'10)
+0.3
1
2
8
Lo, Michael
Holy Trinity - R
11.82m
(38'9.25)
+0.7
1
1
9
Viado, Marc
Brebeuf College
11.30m
(37'0.75)
+0.2
1
10
Blackwood, Dashawn
Blessed Mother T
11.29m
(37'0.25)
-0.1
1
11
Bain, Michael
Hillfield Strath
11.08m
(36'4)
+0.2
1
12
Douglas, Shemar
Vaughan Road Aca
11.02m
(36'1.75)
+0.0
1
12
Thomas-Smith, Korin
West Hill - Toro
11.02m
(36'1.75)
-0.1
1
14
Ou, Jon
Albert Campbell
11.00m
(36'1)
+0.0
1
15
Floyd, Alex
Pickering Colleg
10.84m
(35'6.75)
+0.2
1
16
Schiappa, Tim
Hillfield Strath
10.79m
(35'4.75)
+0.3
1
17
Fulford, Evan
Northern - Toron
10.47m
(34'4)
+0.5
1
18
Mugumbate, Nickson
Downsview
10.38m
(34'0.5)
+0.6
1
19
Holowczak, Ryan
Richview CI
10.32m
(33'10.25)
+0.4
1
--
Poole, Jamie
Lawrence Park
DNS
(--)
nwi
1
--
Nguyen, Nicholas
Lakeshore CI - T
DNS
(--)
nwi
1
--
Luong, Vincent
Downsview
DNS
(--)
nwi
1
--
Merritt, Kristan
Lester B Pearson
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
12.37m
(40'7)
nwi
1
10
2
Gray, Kadre
Woodbine JHS - N
12.37m
(40'7)
nwi
1
8
3
Simpson, Khoseem
Eastern Commerce
12.35m
(40'6)
nwi
1
6
4
Huynh, Tommy
Parkdale
12.26m
(40'2.5)
nwi
1
5
5
Peters, Michael
Marshall McLuhan
12.03m
(39'5.5)
nwi
1
4
6
Khalique, Hamza
Monarch Park
11.89m
(39'0)
nwi
1
3
7
Sun, Eddie
Albert Campbell
11.35m
(37'2.75)
nwi
1
2
8
Chatten, Adam
Woodbine JHS - N
11.22m
(36'9.5)
nwi
1
1
9
Wong, Adrian
Earl Haig
11.20m
(36'8.75)
nwi
1
10
Munroe, Malique
Etobicoke CI
11.12m
(36'5.75)
nwi
1
11
Romero, Jose
Brebeuf College
10.96m
(35'11.5)
nwi
1
12
Cato, Eric
Richview CI
10.91m
(35'9.5)
nwi
1
13
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
10.76m
(35'3.5)
nwi
1
14
Nguyen, Dustin
Harbord
10.72m
(35'2)
nwi
1
15
Ranjan, Robinson Jude
Brebeuf College
10.56m
(34'7.75)
nwi
1
16
Santin, Josh
Hillfield Strath
10.36m
(33'11.75)
nwi
1
17
Mertens, Alex
Upper Canada Col
10.25m
(33'7.5)
nwi
1
18
Charter, Tyas
St Michael's - T
10.06m
(33'0)
nwi
1
19
Powel, Greyson
Dr Norman Bethun
9.97m
(32'8.5)
nwi
1
20
O'Leary, Brady
Hillfield Strath
9.80m
(32'1.75)
nwi
1
21
Kang, Josh
Windfields Jr. H
9.35m
(30'8)
nwi
1
--
Donaldson, Jacob
York Memorial
DNS
(--)
nwi
1
--
Thavakular, Theshanth
Francis Liberman
DNS
(--)
nwi
1
--
Budeng, Jeff
York Memorial
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sylvester, James
Eastern Commerce
13.68m w
(44'10.5)
+3.7
1
10
2
Flemming, Jahrece
Jarvis
13.63m
(44'8.5)
+0.0
1
8
3
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
13.49m
(44'3)
+2.0
1
6
4
Ramsay, Stephan
Northview Height
13.46m w
(44'1.75)
+2.9
1
5
5
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
13.06m
(42'10)
+0.2
1
4
6
Duncan, Stefan
Victoria Park
13.00m
(42'7.75)
-0.2
1
3
7
Weinstein, Josh
Forest Hill - To
12.76m
(41'10.25)
+0.3
1
2
8
Badu, Jamal
Brebeuf College
12.60m w
(41'4)
+2.2
1
1
9
Lam, Jonathan
L'Amoreaux
12.40m
(40'8)
+0.2
1
10
Huang, Jacky
Albert Campbell
12.26m
(40'2.5)
+1.3
1
10
Rodriques, Lance
Vaughan Road Aca
12.26m w
(40'2.5)
+2.5
1
12
Sathyaseelan, Seran
West Hill - Toro
12.09m
(39'7.75)
+1.2
1
13
Ogbeide, David
St Andrew's Coll
11.92m
(39'1.25)
+1.2
1
14
Harriott, Andre
Vaughan Road Aca
11.72m
(38'5.25)
+0.0
1
15
Ines, Mark
Jean Vanier Cath
11.58m w
(37'11.75)
+2.2
1
16
Vaca, Julian
Richview CI
11.29m
(37'0.25)
+0.7
1
17
Svirplys, Peter
Richview CI
11.00m
(36'1)
+1.6
1
18
Li, Kelvin
Crescent
10.96m
(35'11.5)
+0.9
1
19
Wu, Kevin
Victoria Park
10.64m
(34'10.75)
-0.3
1
20
Chetram, Darien
Bayview Glen
10.60m
(34'9.25)
+0.3
1
21
Chan, Henry
Victoria Park
10.48m
(34'4.5)
+1.3
1
--
Loulseged, Issac
Chaminade Colleg
DNS
(--)
nwi
1
--
Foch, Kyle
Pickering Colleg
DNS
(--)
nwi
1
--
Rasing, Marc
Brebeuf College
DNS
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joy, Ben
Lawrence Park
3.05m
(10'0)
1
10
2
Dossett, Greg
Lawrence Park
2.75m
(9'0.25)
1
7
2
Poole, Jamie
Lawrence Park
2.75m
(9'0.25)
1
7
4
Noxon, Braden
St Andrew's Coll
2.45m
(8'0.25)
1
5
5
Carter, Mitch
St Andrew's Coll
2.45m
(8'0.25)
1
4
6
Townsend, Kristofer
St Andrew's Coll
2.30m
(7'6.5)
1
2.50
6
Hair, John
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
2.50
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gleason, Daniel
Lawrence Park
2.70m
(8'10.25)
1
10
2
Fedryk, Kevin
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
8
3
Mackey, Mark
St Andrew's Coll
2.30m
(7'6.5)
1
6
4
Hoang, Vinh-Son
Lawrence Park
2.15m
(7'0.5)
1
5
5
Newton, Jeremy
Lawrence Park
2.00m
(6'6.5)
1
4
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pitfileld, Graham
Crescent
3.45m
(11'3.75)
1
10
2
Ogbeide, David
St Andrew's Coll
3.05m
(10'0)
1
8
3
Ennis, Jacob
Brebeuf College
2.90m
(9'6)
1
6
4
Mehta, Nicholas
Crescent
2.90m
(9'6)
1
5
5
Suissa, Noah
Lawrence Park
2.90m
(9'6)
1
4
6
Saab, Basel
Sir John A MacDo
2.75m
(9'0.25)
1
3
7
Singleton, Cole
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
2
8
Birtch-Timmons, Brad
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
1
--
Townsend, Steven
St Andrew's Coll
DNS
(--)
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.64
nwi
1
10
2
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
12.90
nwi
1
8
3
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
13.05
nwi
1
6
4
Graham, Sade
Kipling
13.37
nwi
1
5
5
Shepherd, Nickolene
Birchmount Park
13.50
nwi
1
4
6
Mwamba, Karine
Jean Vanier Cath
13.64
nwi
1
3
7
Clarke, Audrey
Northview Height
13.66
nwi
1
2
8
Brooks, Shanice
Monarch Park
15.27
nwi
1
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
12.92
nwi
3
4
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
13.12
nwi
3
2
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
13.13
nwi
2
7
Shepherd, Nickolene
Birchmount Park
13.40
nwi
3
3
Graham, Sade
Kipling
13.42
nwi
1
5
Mwamba, Karine
Jean Vanier Cath
13.45
nwi
1
6
Brooks, Shanice
Monarch Park
13.48
nwi
2
8
Clarke, Audrey
Northview Height
13.49
nwi
1
9
Thomas, Latoya
Francis Liberman
13.50
nwi
2
10
Higa, Jordan
Trinity College
13.60
nwi
1
11
Plos, Alexandra
Bishop Allen Aca
13.60
nwi
2
12
Raithby, Leigh
Humberside
13.67
nwi
2
13
Ferguson, Hilary
North Toronto
13.75
nwi
3
14
Marier, Nikelle
Earl Haig
13.77
nwi
3
15
Thasarathan, Sharmila
Lester B Pearson
13.87
nwi
2
16
Ng, Jessie
Havergal
13.89
nwi
3
17
Matthew, Aliyah
St Joseph's Morr
13.89
nwi
2
18
Kukalavicz, Halle
Branksome Hall
13.92
nwi
3
19
Browne, Cori
Jarvis
13.95
nwi
1
20
Thomas, Shamae
West Humber
14.03
nwi
1
20
McCreath, Asasha
West Humber
14.03
nwi
2
22
Aradanov, Jesslyn
Earl Haig
14.38
nwi
1
23
Cusinato, Caroline
St Clement's - T
14.48
nwi
3
24
Babatunde, Grace
Martingrove
15.30
nwi
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
Mary Ward
12.64
nwi
1
10
2
Ly, Olivia
University of To
13.01
nwi
1
8
3
Lee, Alex
St Clement's - T
13.09
nwi
1
6
4
McLeod, chanelle
Father John Redm
13.11
nwi
1
5
5
Cruzat-Wher, Charlene
St Patrick - Tor
13.13
nwi
1
4
6
Innanen, Katrina
Birchmount Park
13.23
nwi
1
3
7
Koladich, Sophie
Windfields Jr. H
13.35
nwi
1
2
8
Campbell, Shadae
Father Henry Car
13.75
nwi
1
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
Mary Ward
12.77
nwi
1
2
Ly, Olivia
University of To
13.15
nwi
2
3
Innanen, Katrina
Birchmount Park
13.21
nwi
3
4
McLeod, chanelle
Father John Redm
13.23
nwi
2
5
Lee, Alex
St Clement's - T
13.29
nwi
3
6
Cruzat-Wher, Charlene
St Patrick - Tor
13.34
nwi
1
7
Campbell, Shadae
Father Henry Car
13.38
nwi
1
8
Koladich, Sophie
Windfields Jr. H
13.46
nwi
3
9
MacDonald, Alexandra
Bayview Glen
13.71
nwi
3
10
Duke, Nodia
North Albion
13.93
nwi
2
11
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
13.97
nwi
3
12
Plunkett, Chevelle
Woodbine JHS - N
14.03
nwi
3
13
McCloud, Ashly
Runnymede
14.06
nwi
1
14
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
14.07
nwi
1
15
Nyamekye, Michelle
Marc Garneau - T
14.08
nwi
1
16
Tran, Michelle
Parkdale
14.14
nwi
2
17
Cherry, Julia
Branksome Hall
14.22
nwi
1
18
Brown, Tishauni
Sir Wilfrid Laur
14.27
nwi
2
19
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
14.32
nwi
1
20
Springer, Kristina
Windfields Jr. H
14.35
nwi
3
21
Nguyen, Angel
Runnymede
14.40
nwi
3
22
Herbert, Allysha
Birchmount Park
14.69
nwi
2
--
Griffith-Gro, Shaylah
Thistletown
DNS
nwi
2
--
Wright-Walker, Sasha
Lester B Pearson
DNS
nwi
2
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.34
nwi
1
10
2
Williams, Ashlee
Westview Centenn
12.66
nwi
1
8
3
Craig, Thronda
Father Henry Car
12.74
nwi
1
6
4
Nugent, Alexus
Emery
12.83
nwi
1
5
5
Tunde-Byass, Oyinda
Holy Trinity - R
12.89
nwi
1
4
6
Williams, Chante
Birchmount Park
13.00
nwi
1
3
7
Adams, Janica
Birchmount Park
13.35
nwi
1
2
--
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
DNS
nwi
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.22
nwi
2
4
Williams, Ashlee
Westview Centenn
12.65
nwi
2
7
Tunde-Byass, Oyinda
Holy Trinity - R
12.82
nwi
2
8
Craig, Thronda
Father Henry Car
12.86
nwi
2
2
Nugent, Alexus
Emery
12.90
nwi
3
3
Adams, Janica
Birchmount Park
12.91
nwi
1
5
Williams, Chante
Birchmount Park
12.97
nwi
1
6
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
12.99
nwi
3
9
Avenbuan, Mary
Francis Liberman
13.03
nwi
3
10
Amo-Mensah, Eva
Father Henry Car
13.08
nwi
2
11
Harrison, N'Neka
Birchmount Park
13.13
nwi
1
12
Mason, Ketura
Mary Ward
13.25
nwi
2
13
Allison, Alexandra
Humberside
13.26
nwi
1
14
Kaba, Mariama
Martingrove
13.37
nwi
1
15
Mills, Cassela
Downsview
13.46
nwi
1
16
Wilkinson, Onika
Parkdale
13.58
nwi
3
17
So, Adrianna
Malvern
13.64
nwi
2
18
Cowherd, Tess
Ridley College
13.88
nwi
3
19
Robinson, Patrina
CW Jefferys
14.05
nwi
3
20
Dwyer, Danielle
George Harvey
14.13
nwi
3
21
Alexander, Nisa
Western Technica
14.16
nwi
1
22
Tsui, Judy
St Thomas of Vil
14.24
nwi
1
23
Odell, Landan
Runnymede
14.33
nwi
3
--
Maiyegun, Tosin
Trinity College
DNS
nwi
2
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
26.04
nwi
1
10
2
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
27.21
nwi
1
8
3
Plos, Alexandra
Bishop Allen Aca
27.83
nwi
1
6
4
Higa, Jordan
Trinity College
28.05
nwi
1
5
5
Raithby, Leigh
Humberside
28.23
nwi
1
4
6
Clarke, Audrey
Northview Height
28.62
nwi
1
3
7
Matthews, Neeki
Woburn
28.83
nwi
1
2
8
Thomas, Latoya
Francis Liberman
28.98
nwi
1
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
26.49
nwi
3
2
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
26.76
nwi
2
3
Higa, Jordan
Trinity College
27.46
nwi
1
4
Plos, Alexandra
Bishop Allen Aca
27.56
nwi
1
5
Thomas, Latoya
Francis Liberman
27.60
nwi
3
7
Matthews, Neeki
Woburn
27.83
nwi
3
8
Clarke, Audrey
Northview Height
27.84
nwi
1
6
Raithby, Leigh
Humberside
27.90
nwi
2
9
Marier, Nikelle
Earl Haig
27.96
nwi
3
10
Avenbuan, Rita
Francis Liberman
28.16
nwi
1
11
McCreath, Asasha
West Humber
28.19
nwi
3
12
Kukalavicz, Halle
Branksome Hall
28.21
nwi
2
13
D'Oliveira, Alexandra
Malvern
28.38
nwi
2
14
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
28.59
nwi
2
15
Li, Lauren
Richview CI
29.09
nwi
1
16
Drozdowsky, Victoria
Michael Power-St
29.09
nwi
2
17
Grant, Mary
Monarch Park
29.23
nwi
2
18
Williams, Sari
Branksome Hall
29.24
nwi
1
19
Hyde, Stephanie
Downsview
29.36
nwi
3
20
Oginni, Joan
Victoria Park
29.78
nwi
1
21
Akinwale, Deborah
North Albion
29.96
nwi
2
22
Abma, Kaitlin
Branksome Hall
30.06
nwi
3
23
Nwakanma, Abijah
North Albion
31.06
nwi
3
--
Eng, Rachel
Malvern
DNS
nwi
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
Mary Ward
25.73
nwi
1
10
2
Tavernier, Zakiya
St Joseph's Coll
26.37
nwi
1
8
3
Ly, Olivia
University of To
26.49
nwi
1
6
4
McDonald, Ashley
Birchmount Park
26.64
nwi
1
5
5
Innanen, Katrina
Birchmount Park
27.04
nwi
1
4
6
Lee, Alex
St Clement's - T
27.42
nwi
1
3
7
Koladich, Sophie
Windfields Jr. H
27.53
nwi
1
2
8
Cruzat-Wher, Charlene
St Patrick - Tor
28.25
nwi
1
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
Mary Ward
26.41
nwi
3
2
Ly, Olivia
University of To
26.84
nwi
2
4
McDonald, Ashley
Birchmount Park
27.02
nwi
3
3
Tavernier, Zakiya
St Joseph's Coll
27.20
nwi
1
5
Innanen, Katrina
Birchmount Park
27.27
nwi
2
7
Lee, Alex
St Clement's - T
27.29
nwi
2
6
Cruzat-Wher, Charlene
St Patrick - Tor
27.33
nwi
1
8
Koladich, Sophie
Windfields Jr. H
27.40
nwi
2
9
Ellis, Takesha
Birchmount Park
27.41
nwi
1
10
Sabado-Worre, Tiffany
Notre Dame - Tor
27.54
nwi
3
11
MacDonald, Alexandra
Bayview Glen
28.21
nwi
1
12
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
28.31
nwi
3
13
Duke, Nodia
North Albion
29.09
nwi
2
14
Whiteley, Rachael
Richview CI
29.29
nwi
1
15
Papaioanno, Stephanie
Leaside
29.42
nwi
2
16
Herbert, Allysha
Birchmount Park
29.56
nwi
1
17
Abou-Khrechich, Samar
Martingrove
29.68
nwi
3
18
Silverberg, Orli
Havergal
30.32
nwi
3
19
Nugent, Shea
John Polanyi
30.39
nwi
2
20
Miller, Jessica
Westview Centenn
30.63
nwi
1
21
Belitchenko, Julia
Branksome Hall
30.72
nwi
1
22
Sawhne, Jaya Blake -
Windfields Jr. H
30.97
nwi
3
--
Twumasi, Elizabeth
West Humber
DNS
nwi
2
--
Pang, Emma
Danforth
DNS
nwi
3
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
25.00
nwi
1
10
2
Christiani, Allison
Loretto Abbey
25.23
nwi
1
8
3
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
25.85
nwi
1
6
4
Nugent, Alexus
Emery
26.62
nwi
1
5
5
Adamson, Jessica
North Toronto
26.70
nwi
1
4
6
Avenbuan, Mary
Francis Liberman
26.76
nwi
1
3
7
Mason, Ketura
Mary Ward
27.35
nwi
1
2
--
Aidoo, Stephanie
Father Henry Car
DNF
nwi
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
25.24
nwi
1
2
Christiani, Allison
Loretto Abbey
25.71
nwi
2
3
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
25.96
nwi
3
4
Aidoo, Stephanie
Father Henry Car
26.18
nwi
2
5
Adamson, Jessica
North Toronto
26.28
nwi
3
7
Avenbuan, Mary
Francis Liberman
26.75
nwi
2
6
Mason, Ketura
Mary Ward
26.90
nwi
1
8
Nugent, Alexus
Emery
27.02
nwi
2
9
Tunde-Byass, Oyinda
Holy Trinity - R
27.10
nwi
1
10
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
27.62
nwi
3
11
Clancy, Lauren
Sir Oliver Mowat
27.93
nwi
3
12
Cowherd, Tess
Ridley College
28.02
nwi
3
13
Thomas, Lauren
Havergal
28.10
nwi
3
14
Dwyer, Danielle
George Harvey
28.83
nwi
3
15
Wilkinson, Onika
Parkdale
28.86
nwi
2
16
Robinson, Patrina
CW Jefferys
29.13
nwi
2
17
Smith, Alisa
Western Technica
29.16
nwi
1
18
Chu, Alanna
York Mills
29.65
nwi
1
19
Lawrence, Hannah
Jarvis
29.79
nwi
2
20
Brown, Shante
George Harvey
33.47
nwi
1
--
Listro, Jordyn
Bayview Glen
DNS
nwi
1
--
Williams, Ashlee
Westview Centenn
DNS
nwi
1
--
Tanasha, Dawkins
West Humber
DNS
nwi
3
--
Teekasingh, Katey
Weston
DNS
nwi
2
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
1:00.29
1
10
2
Ostoich, Connor
Branksome Hall
1:01.26
1
8
3
Wickens, Grace
St Clement's - T
1:02.08
1
6
4
Aradanov, Jesslyn
Earl Haig
1:03.00
1
5
5
Gorkunberg, Michelle
William Lyon Mac
1:03.61
1
4
6
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
1:04.53
1
3
7
McGregor, Margue
Leaside
1:04.74
1
2
8
Avenbuan, Rita
Francis Liberman
1:06.21
1
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Ostoich, Connor
Branksome Hall
1:01.61
2
2
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
1:01.64
3
3
Wickens, Grace
St Clement's - T
1:03.78
1
4
Aradanov, Jesslyn
Earl Haig
1:04.03
2
5
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
1:04.20
1
7
McGregor, Margue
Leaside
1:04.83
2
6
Gorkunberg, Michelle
William Lyon Mac
1:04.90
3
8
Avenbuan, Rita
Francis Liberman
1:05.07
2
9
Wingold, Sydney
York Mills
1:05.55
3
10
Mak, Claudia
York Mills
1:05.78
1
11
Juha, Sarah
Michael Power-St
1:06.12
3
12
Li, Lauren
Richview CI
1:06.17
2
13
Kanamwangi, Debbie
Loretto College
1:06.38
1
14
Williams, Sari
Branksome Hall
1:07.10
2
15
Grant, Mary
Monarch Park
1:07.37
3
16
So, Kristin
Sir John A MacDo
1:08.72
3
17
Stevenson, Sophie
Branksome Hall
1:08.93
2
18
Anderson, Maegan
York Memorial
1:13.32
2
--
Hall, Chloe
North Toronto
DNS
1
--
Oriola, Remy
Father Henry Car
DNS
3
--
Thorson, Abby
North Toronto
DNS
1
--
Eves, Megan
Silverthorn
DNS
1
--
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
DNS
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Glynn, Rachel
Country Day
58.78
1
10
2
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
58.79
1
8
3
McDonald, Ashley
Birchmount Park
59.20
1
6
4
Ellis, Takesha
Birchmount Park
1:00.54
1
5
5
Tavernier, Zakiya
St Joseph's Coll
1:00.75
1
4
6
McNeil, Michiela
Newtonbrook
1:02.29
1
3
7
Papaioanno, Stephanie
Leaside
1:02.54
1
2
8
Smith, Amy
Leaside
1:03.87
1
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Tavernier, Zakiya
St Joseph's Coll
1:00.84
2
2
McDonald, Ashley
Birchmount Park
1:01.90
1
4
Ellis, Takesha
Birchmount Park
1:01.90
2
3
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
1:02.37
3
7
McNeil, Michiela
Newtonbrook
1:02.83
2
5
Papaioanno, Stephanie
Leaside
1:03.38
3
8
Smith, Amy
Leaside
1:03.64
2
9
MacDonald, Sarah
St Clement's - T
1:04.60
3
6
Glynn, Rachel
Country Day
1:05.33
1
10
Kucera, Brittany
Northview Height
1:05.79
1
11
Kilian, Martha
Loretto Abbey
1:06.61
1
12
Whiteley, Rachael
Richview CI
1:06.73
3
13
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
1:07.54
1
14
Ng, Kelly
Danforth
1:07.95
1
15
Allen, Lillian
Branksome Hall
1:08.15
2
16
Sabo, Avery
Hillfield Strath
1:09.75
1
17
Abou-Khrechich, Samar
Martingrove
1:10.20
3
18
Twumasi, Elizabeth
West Humber
1:10.42
2
19
Fila, Elina Gama -
Windfields Jr. H
1:10.80
2
20
Khan, Monoleena
RH King Academy
1:13.38
3
21
Muhtaj, Farkhunda
David & Mary Tho
1:15.15
1
--
File-Murby, Paige
Father John Redm
DQ
2
--
Cristovao, Candice
Etobicoke CI
DNS
3
--
Ly, Olivia
University of To
DNS
3
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
55.34
1
10
2
Christiani, Allison
Loretto Abbey
55.95
1
8
3
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
56.30
1
6
4
Adamson, Jessica
North Toronto
57.51
1
5
5
Aidoo, Stephanie
Father Henry Car
59.54
1
4
6
Yarranton, Brynne
University of To
59.57
1
3
7
Walmsley, Honor
Rosedale Heights
59.80
1
2
8
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
1:01.02
1
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
56.12
1
2
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
57.26
2
4
Adamson, Jessica
North Toronto
57.69
2
3
Christiani, Allison
Loretto Abbey
58.63
3
5
Yarranton, Brynne
University of To
59.56
3
7
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
59.63
3
6
Aidoo, Stephanie
Father Henry Car
59.98
1
8
Walmsley, Honor
Rosedale Heights
1:00.06
1
9
Avenbuan, Mary
Francis Liberman
1:00.88
3
10
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
1:00.92
2
11
Lampard, Katherine
Havergal
1:01.19
3
12
Enavworhe, Elohor
Father John Redm
1:01.89
2
13
Vukovich, Rachel
Humberside
1:06.04
1
14
Duncanova, Nikola
Branksome Hall
1:07.54
1
15
Marczak, Holden
Etobicoke CI
1:08.06
1
16
Morison, Mackenzie
Hillfield Strath
1:08.48
2
17
Wu, Katty
Newtonbrook
1:08.58
2
18
Fatal, Whitney
Westview Centenn
1:09.73
3
19
Yu, Karen
York Mills
1:11.35
3
20
George, Krystal
Westview Centenn
1:12.60
2
21
Zerrouky, Latifa
Richview CI
1:15.88
2
--
Listro, Jordyn
Bayview Glen
DNS
1
--
Wong, Natalie
Silverthorn
DNS
1
--
Janke, Lauren
Runnymede
DNS
3
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
2:21.92
2
10
2
Ostoich, Connor
Branksome Hall
2:25.73
2
8
3
Gorkunberg, Michelle
William Lyon Mac
2:27.87
2
6
4
Kunicyn, Cassidy
University of To
2:28.01
2
5
5
McGregor, Margue
Leaside
2:28.04
2
4
6
Turner, Ally
Holy Trinity - R
2:34.60
2
3
7
Tryczynska, Alicia
Humberside
2:36.05
2
2
1
Vreden, Leonie
Ridley College
2:39.90
1
1
8
Midgen, Sabina
Northern - Toron
2:41.62
2
9
Wingold, Sydney
York Mills
2:42.54
2
10
Arnold, Sydney
Father John Redm
2:42.88
2
11
Mak, Claudia
York Mills
2:43.03
2
2
Giardetti, Daniella
Mary Ward
2:45.17
1
3
Hoang, Amanda
Albert Campbell
2:46.07
1
4
Farrell, Kate
Greenwood Colleg
2:50.14
1
12
C, Emilia
Michael Power-St
2:50.66
2
5
White, Natalie
Agincourt CI
2:55.24
1
6
Mak, Angela
Albert Campbell
2:55.41
1
7
Fren, Alisa Takabe -
Windfields Jr. H
2:57.35
1
--
David, Sandra
Bendale
DNF
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
2:22.03
2
10
2
Glynn, Rachel
Country Day
2:22.35
2
8
3
Blum, Jessica
Country Day
2:26.52
2
6
1
McNeil, Michiela
Newtonbrook
2:31.06
1
5
4
Cain, Camesha
Pope John Paul I
2:32.44
2
4
5
MacDonald, Sarah
St Clement's - T
2:32.46
2
3
2
Plante, Ella
Marc Garneau - T
2:34.17
1
1
6
Rose, Carter
Etobicoke CI
2:36.41
2
7
Rueter, Holly
Havergal
2:36.70
2
8
Kilian, Martha
Loretto Abbey
2:37.49
2
9
Rogers, Emma
Humberside
2:39.45
2
3
Smith, Amy
Leaside
2:40.17
1
10
Sprenger, Jillian
Richview CI
2:41.70
2
4
Kucera, Brittany
Northview Height
2:42.62
1
5
Abou-Khrechich, Samar
Martingrove
2:45.95
1
6
Krichel, Sarah
Richview CI
2:46.07
1
7
Valenton, Natasha
RH King Academy
2:46.56
1
11
Coyle-Asbil, Hannah
Leaside
2:46.91
2
8
Fila, Elina Gama -
Windfields Jr. H
2:47.55
1
9
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
2:48.90
1
10
Wildfong, Stephanie
Windfields Jr. H
2:56.41
1
11
Sivakumaran, Shankavi
RH King Academy
3:04.83
1
--
Agustin, Christiana
Cardinal Newman
DQ
2
2
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLeod, Vanessa
Father John Redm
2:12.40
2
10
2
Hill, Samantha
Eastern Commerce
2:15.70
2
8
3
Walmsley, Honor
Rosedale Heights
2:16.73
2
6
4
Stafford, Gabriela
Toronto French
2:17.18
2
5
5
Yarranton, Brynne
University of To
2:17.46
2
4
6
Benjamin, Maddie
Richview CI
2:19.03
2
3
7
Lampard, Katherine
Havergal
2:19.69
2
2
8
Rueter, Annie
Havergal
2:24.07
2
1
9
Maio, Madeline
Bishop Allen Aca
2:28.26
2
10
Ciullo, Alana
Loretto Abbey
2:31.53
2
11
Allison, Carley
Bayview Glen
2:31.85
2
1
Ciullo, Dominique
Loretto Abbey
2:38.45
1
2
Zvarych, Oksana
Etobicoke CI
2:40.83
1
3
Stephenson, Amy
Sir Oliver Mowat
2:41.76
1
4
Rashev, Rebecca
Newtonbrook
2:43.15
1
5
Marczak, Holden
Etobicoke CI
2:52.24
1
6
Hummel, Amanda
Sir Oliver Mowat
2:52.63
1
7
Zerrouky, Latifa
Richview CI
3:01.38
1
Womens 800m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Laribi, Anna
Lawrence Park
3:24.56
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
4:58.93
2
10
2
Kunicyn, Cassidy
University of To
5:08.56
2
8
3
Paul, Sarah
Northern - Toron
5:14.11
2
6
4
Jackson, Brittany
Country Day
5:14.36
2
5
5
McCubbin-Sprack, Kate
Malvern
5:14.89
2
4
6
Currie, Cadence
Sir Oliver Mowat
5:20.13
2
3
7
Krakowiak, Maddie
Hillfield Strath
5:34.35
2
2
8
Lopez, Leticia
St Joseph's Coll
5:40.05
2
1
9
Cheung, Lovisa
Albert Campbell
5:40.29
2
10
Vreden, Leonie
Ridley College
5:40.31
2
1
Setchell, Alexandra
Vaughan Road Aca
5:42.78
1
11
Zonneveld, Paula
Leaside
5:44.76
2
2
Giardetti, Daniella
Mary Ward
5:49.63
1
3
Mak, Claudia
York Mills
5:52.68
1
4
Hoang, Amanda
Albert Campbell
5:55.50
1
5
Ayson, Samantha
Cardinal Newman
5:56.43
1
6
Doyle, Christine
Northview Height
5:57.24
1
7
Olaniyi, Oyin
Northview Height
5:59.30
1
8
Wang, Linda
Albert Campbell
6:00.37
1
9
Feher, Ivana
Richview CI
6:08.97
1
10
Eustace, Emma
Etobicoke CI
6:17.17
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sprenger, Jillian
Richview CI
4:48.84
2
10
2
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
4:53.24
2
8
3
Kinninmont, Erin
Cardinal Newman
4:54.32
2
6
4
Ferneyhough, Claire
St Joseph's Coll
4:54.65
2
5
5
Jarvis, Somerset
Bishop Strachan
5:06.27
2
4
6
Park, Laura
St Andrew's Juni
5:08.20
2
3
7
Hilliard, Maddy
Leaside
5:09.09
2
2
8
Blum, Jessica
Country Day
5:16.22
2
1
9
Buchanan, Laurel
St John's Kilmar
5:17.54
2
9
Rogers, Emma
Humberside
5:17.54
2
11
Agustin, Christiana
Cardinal Newman
5:20.14
2
12
Hasegawa, Megan
Bishop Strachan
5:20.87
2
1
Rose, Carter
Etobicoke CI
5:22.35
1
2
Burows, Arden
Humberside
5:22.92
1
3
Muldoon, Meghan
Cardinal Newman
5:29.88
1
4
MacIntosh, Riley
Earl Haig
5:36.65
1
5
Fila, Elina Gama -
Windfields Jr. H
5:37.03
1
6
Watson, Megan
Richview CI
5:43.03
1
7
Wildfong, Stephanie
Windfields Jr. H
5:52.36
1
8
Sivakumaran, Shankavi
RH King Academy
5:53.62
1
9
Valenton, Natasha
RH King Academy
5:54.46
1
10
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
6:04.69
1
11
Au, Fiona
Albert Campbell
6:24.32
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Madeline
Lawrence Park
4:37.97
2
10
2
Stafford, Gabriela
Toronto French
4:40.36
2
8
3
McLeod, Vanessa
Father John Redm
4:41.97
2
6
4
Petrick, Heather
Ridley College
4:45.46
2
5
5
Hill, Samantha
Eastern Commerce
4:50.94
2
4
6
Emilio, Sarah
Malvern
4:52.05
2
3
7
Benjamin, Maddie
Richview CI
4:52.52
2
2
8
Markovac, Maria
Bishop Allen Aca
4:59.15
2
1
9
White, Katherine
Notre Dame - Tor
5:14.96
2
1
Ramsey, Carly
Trinity College
5:24.49
1
2
Stefenatti, Alessia
Richview CI
5:35.83
1
10
Buchanan, Carolyn
St John's Kilmar
5:36.62
2
3
Stephenson, Amy
Sir Oliver Mowat
5:36.99
1
4
Lin, Meagan
Dr Norman Bethun
5:42.08
1
5
Huang, Denise
William Lyon Mac
5:43.33
1
6
Chu, Alanna
York Mills
5:45.09
1
7
Ho, Anthea
University of To
5:45.14
1
8
Hummel, Amanda
Sir Oliver Mowat
5:47.02
1
9
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
5:54.83
1
--
Kitevski, Julia
Birchmount Park
DNF
2
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Brittany
Country Day
11:30.61
1
10
2
Currie, Cadence
Sir Oliver Mowat
11:45.42
1
8
3
McCubbin-Sprack, Kate
Malvern
12:03.14
1
6
4
Zonneveld, Paula
Leaside
12:03.22
1
5
5
Cheung, Lovisa
Albert Campbell
12:04.95
1
4
6
Formosa, Rebecca
Leaside
12:17.84
1
3
7
Wilson, Kirsten
Humberside
12:41.45
1
2
8
Ayson, Samantha
Cardinal Newman
12:51.30
1
1
9
Vreden, Leonie
Ridley College
12:51.32
1
10
Setchell, Alexandra
Vaughan Road Aca
13:16.00
1
11
Andreas, Diane
Cardinal Newman
13:30.87
1
12
Doyle, Christine
Northview Height
14:01.71
1
13
Ballos, Madelyn
Sir John A MacDo
14:10.70
1
14
Hoang, Amanda
Albert Campbell
14:13.64
1
15
Burke, Victoria
Ridley College
14:28.17
1
--
Hilditch, Jamie
Ridley College
DNS
1
--
Harlow, Terran
Etobicoke School
DNS
1
--
Ma, Cathy
Earl Haig
DNS
1
--
Tse, Ashtyn
Earl Haig
DNS
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sprenger, Jillian
Richview CI
10:47.28
1
10
2
Ferneyhough, Claire
St Joseph's Coll
10:51.73
1
8
3
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
10:54.74
1
6
4
Kinninmont, Erin
Cardinal Newman
10:55.09
1
5
5
Park, Laura
St Andrew's Juni
11:05.97
1
4
6
Hilliard, Maddy
Leaside
11:17.54
1
3
7
Jarvis, Somerset
Bishop Strachan
11:23.79
1
2
8
Buchanan, Laurel
St John's Kilmar
12:06.45
1
1
9
Burows, Arden
Humberside
12:13.11
1
10
Muldoon, Meghan
Cardinal Newman
12:23.59
1
11
Whelan, Fiona
St Joseph's Coll
12:57.06
1
12
Watson, Megan
Richview CI
13:05.09
1
13
Goren, Katie
Lawrence Park
13:12.19
1
14
MacIntosh, Riley
Earl Haig
13:22.09
1
15
McNee, Mary
Bishop Strachan
13:28.34
1
16
Marshall, Jocasta
Hillfield Strath
13:29.29
1
17
Forster, Nicole
Earl Haig
16:21.17
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Madeline
Lawrence Park
10:06.20
1
10
2
Petrick, Heather
Ridley College
10:20.55
1
8
3
Markovac, Maria
Bishop Allen Aca
10:38.28
1
6
4
Emilio, Sarah
Malvern
10:41.64
1
5
5
Benjamin, Maddie
Richview CI
10:48.16
1
4
6
Stone, Hilary
St Clement's - T
11:08.62
1
3
7
Ramirez, Richelle
Notre Dame - Tor
11:14.75
1
2
8
Edwards, Samantha
Northern - Toron
11:15.08
1
1
9
Yang, Connie
York Mills
11:15.10
1
10
Ramsey, Carly
Trinity College
11:18.26
1
11
Malek, Dahlia
Michael Power-St
11:23.37
1
12
White, Katherine
Notre Dame - Tor
11:46.43
1
13
Zvarych, Oksana
Etobicoke CI
12:00.05
1
14
Cheung, Esther
Albert Campbell
12:11.23
1
15
Stefenatti, Alessia
Richview CI
12:18.75
1
16
Hickey, Quinlan
St Clement's - T
12:22.04
1
17
Robinson, Claire
North Toronto
12:25.03
1
18
Huang, Denise
William Lyon Mac
12:33.17
1
19
Lin, Meagan
Dr Norman Bethun
12:40.16
1
20
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
12:57.43
1
21
Stephenson, Amy
Sir Oliver Mowat
13:22.02
1
--
Kitevski, Julia
Birchmount Park
DNF
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Samantha
Northern - Toron
5:23.15
2
10
2
Stone, Hilary
St Clement's - T
5:25.97
2
8
3
Ramirez, Richelle
Notre Dame - Tor
5:29.74
2
6
4
Yang, Connie
York Mills
5:30.29
2
5
5
Rueter, Annie
Havergal
5:33.76
2
4
6
Ramsey, Carly
Trinity College
5:34.03
2
3
7
Buchanan, Carolyn
St John's Kilmar
5:53.52
2
2
8
Chu, Alanna
York Mills
5:53.97
2
1
9
Santos, Krystal Dos
Marshall McLuhan
6:03.46
2
1
Kilian, Alex
Monarch Park
6:09.18
1
2
Robinson, Claire
North Toronto
6:13.03
1
10
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
6:15.71
2
3
Romanski, Julia
University of To
6:18.69
1
11
Azubalis, Joana
Father John Redm
6:21.08
2
4
Liu, Julia
Etobicoke School
6:53.32
1
5
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
6:55.74
1
6
Tran, Michelle
York Mills
6:58.05
1
7
Ballos, Madelyn
Sir John A MacDo
6:59.12
1
8
Liu, Sijia
Sir John A MacDo
7:31.01
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
12.29
nwi
1
10
2
Sora, Krystine
Birchmount Park
12.66
nwi
1
8
3
Webster, Oonagh
Eastern Commerce
12.82
nwi
1
6
4
Morch, Amanda
Riverdale
13.01
nwi
1
5
5
Ballantyne, Emily
Monarch Park
13.32
nwi
1
4
6
Burey, Aliyah
Westview Centenn
13.37
nwi
1
3
7
Tohm, KC
Sir Oliver Mowat
13.70
nwi
1
2
8
D'Oliveira, Alexandra
Malvern
13.91
nwi
1
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
12.50
nwi
2
2
Webster, Oonagh
Eastern Commerce
12.94
nwi
1
3
Sora, Krystine
Birchmount Park
13.06
nwi
3
4
Morch, Amanda
Riverdale
13.22
nwi
1
7
Ballantyne, Emily
Monarch Park
13.42
nwi
1
5
Burey, Aliyah
Westview Centenn
13.67
nwi
2
8
D'Oliveira, Alexandra
Malvern
13.86
nwi
2
9
Smith, Leah
Monarch Park
14.03
nwi
1
6
Tohm, KC
Sir Oliver Mowat
14.36
nwi
3
10
Smith, Sara
Country Day
14.58
nwi
2
11
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
14.68
nwi
3
12
Stevenson, Sophie
Branksome Hall
14.81
nwi
1
13
White, Natalie
Agincourt CI
15.12
nwi
2
14
Marczak, Lindsay
Etobicoke CI
15.33
nwi
3
15
Oresajo, Joy
Northview Height
15.43
nwi
3
16
Babatunde, Grace
Martingrove
15.66
nwi
3
17
Jull, Callaghan
Country Day
16.03
nwi
1
18
Ochocinski, Caroline
Bishop Allen Aca
16.47
nwi
1
19
Daly, Desiree
Woburn
16.77
nwi
2
20
Campbell, Chante
West Humber
17.06
nwi
1
21
Niskanen, Emily
Bishop Allen Aca
17.45
nwi
3
22
C, Emilia
Michael Power-St
17.48
nwi
3
23
Lyjak, Samantha
Bishop Allen Aca
18.68
nwi
2
--
Sims, Jacqueline
Holy Trinity - R
DNS
nwi
2
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
13.01
nwi
1
10
2
Clark, Kassie
Country Day
13.01
nwi
1
8
3
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
13.58
nwi
1
6
4
Domazet, Teah
Bishop Allen Aca
13.75
nwi
1
5
5
Hidi, Georgia
Lawrence Park
13.76
nwi
1
4
6
Mitchell, Gabrielle
Northview Height
14.30
nwi
1
3
7
Parke, Ali
Trinity College
14.31
nwi
1
2
8
MacDonald, Alexandra
Bayview Glen
20.05
nwi
1
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Clark, Kassie
Country Day
13.08
nwi
2
2
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
13.28
nwi
3
3
MacDonald, Alexandra
Bayview Glen
13.56
nwi
1
4
Domazet, Teah
Bishop Allen Aca
13.79
nwi
3
7
Hidi, Georgia
Lawrence Park
13.97
nwi
3
5
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
13.99
nwi
2
6
Mitchell, Gabrielle
Northview Height
14.20
nwi
1
8
Parke, Ali
Trinity College
14.30
nwi
1
9
Linker, Stephanie
Leaside
14.40
nwi
2
10
Wright-Walker, Sasha
Lester B Pearson
14.44
nwi
2
11
Clarke, Rejeanne
Windfields Jr. H
15.40
nwi
1
12
Paskovataia, Tatiana
Newtonbrook
15.89
nwi
2
13
Patanova, Viktoriya
Newtonbrook
15.93
nwi
2
14
Tsetsos, Olivia
Sir John A MacDo
16.56
nwi
1
15
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
16.98
nwi
3
16
McGale, Aleksandra
Michael Power-St
17.13
nwi
3
17
Taylor, Mellika
Runnymede
17.47
nwi
3
18
Cartwright, Danielle
Michael Power-St
17.56
nwi
2
19
Bayona, Amanda
Cardinal Newman
17.62
nwi
1
20
Gomez, Marie
RH King Academy
18.86
nwi
1
21
Vucevic, Diana
Richview CI
20.68
nwi
3
--
Pang, Emma
Danforth
DNS
nwi
3
--
Misic, Olga
Richview CI
DNS
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
14.98
nwi
1
10
2
Harris, Allison
Bishop Strachan
15.15
nwi
1
8
3
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
15.46
nwi
1
6
4
Harvey-Rido, Rosalind
Malvern
16.15
nwi
1
5
5
Donovan, Kasia
Trinity College
16.60
nwi
1
4
6
Cudjoe, Ekua
Bishop Allen Aca
16.96
nwi
1
3
7
Ricketts, Bernadette
Michael Power-St
17.87
nwi
1
2
8
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
18.22
nwi
1
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Harris, Allison
Bishop Strachan
14.99
nwi
1
2
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
15.96
nwi
3
3
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
16.32
nwi
2
4
Harvey-Rido, Rosalind
Malvern
16.82
nwi
2
5
Donovan, Kasia
Trinity College
16.86
nwi
3
6
Cudjoe, Ekua
Bishop Allen Aca
18.17
nwi
1
7
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
18.71
nwi
1
8
Ricketts, Bernadette
Michael Power-St
18.75
nwi
1
9
Richards, Brandi
David & Mary Tho
18.81
nwi
3
10
Giannopoulos, maria
Leaside
19.06
nwi
2
11
Lasota, Ewa
Michael Power-St
19.09
nwi
1
12
Brown, Brittania
Runnymede
19.19
nwi
3
13
Camara, Adrain
Blessed Mother T
19.30
nwi
2
14
Yam, Lucy
Riverdale
19.36
nwi
3
15
Malfara, Emma
Etobicoke CI
20.26
nwi
2
16
Bonsu, Edna
Newtonbrook
22.24
nwi
2
17
Buracond, Waritsara
George Harvey
23.02
nwi
3
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
46.30
3
10
2
Sora, Krystine
Birchmount Park
46.87
3
8
3
Burey, Aliyah
Westview Centenn
47.38
3
6
4
Morch, Amanda
Riverdale
47.78
3
5
5
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
49.13
3
4
6
Webster, Oonagh
Eastern Commerce
49.64
3
3
7
Wickens, Grace
St Clement's - T
49.68
3
2
8
Cheung, Chelsea
Holy Trinity - R
51.61
2
1
9
Juha, Sarah
Michael Power-St
52.05
2
10
Tohm, KC
Sir Oliver Mowat
52.10
2
11
Zlahtic, Keira
Lawrence Park
52.13
2
12
McGregor, Margue
Leaside
52.17
2
13
Rizakos, Sara
Michael Power-St
52.25
2
14
Arnold, Sydney
Father John Redm
52.55
2
15
C, Emilia
Michael Power-St
53.28
1
16
Popadich, Kristina
Don Mills
53.44
3
17
Babatunde, Grace
Martingrove
54.37
1
18
Oresajo, Joy
Northview Height
55.22
2
19
Farrell, Tayler
RH King Academy
57.61
1
20
Marczak, Lindsay
Etobicoke CI
58.84
1
--
Jull, Callaghan
Country Day
DNS
1
--
Ngwe, Larissa
Runnymede
DNS
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lee, Alex
St Clement's - T
49.39
3
10
2
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
50.20
3
8
3
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
50.40
3
6
4
McLeod, chanelle
Father John Redm
50.66
3
5
5
Campbell, Olivia
Father John Redm
50.93
3
4
6
Parke, Ali
Trinity College
51.17
3
3
7
MacDonald, Sarah
St Clement's - T
52.19
2
2
8
Denault, Lauren
Cardinal Newman
52.35
3
1
9
Martin, Madison
Country Day
53.52
2
10
File-Murby, Paige
Father John Redm
53.54
3
11
Ng, Kelly
Danforth
54.03
2
12
Clarke, Rejeanne
Windfields Jr. H
54.72
1
13
Tsetsos, Olivia
Sir John A MacDo
55.70
2
14
Paskovataia, Tatiana
Newtonbrook
56.57
2
15
Singh, Tegan
Sir John A MacDo
1:01.59
1
--
Linker, Stephanie
Leaside
DQ
2
--
Donaldson, Madeleine
Etobicoke CI
DNS
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adamson, Jessica
North Toronto
1:02.90
3
10
2
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
1:05.48
3
8
3
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1:05.73
3
6
4
Listro, Jordyn
Bayview Glen
1:08.42
3
5
5
Kosiba, Laura
Father John Redm
1:10.13
3
4
6
Harvey-Rido, Rosalind
Malvern
1:11.89
3
3
7
Hicks, Katie
Bayview Glen
1:13.24
2
2
8
Bahlmann, Juda
St Patrick - Tor
1:13.63
3
1
9
Ricketts, Bernadette
Michael Power-St
1:15.56
2
10
Richards, Brandi
David & Mary Tho
1:16.55
1
11
Herk, Sammy Van
Monarch Park
1:16.91
2
12
Malfara, Emma
Etobicoke CI
1:17.21
2
13
Camara, Adrain
Blessed Mother T
1:19.94
3
14
Marczak, Holden
Etobicoke CI
1:20.85
1
15
Odell, Landan
Runnymede
1:25.55
1
--
Jarvis, Windermere
Bishop Strachan
DNS
2
--
Preiano, Estelle
Vaughan Road Aca
DNS
2
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Holligan
,
Shepherd
,
Grant
,
Sora
Birchmount Park
50.90
1
10
2
Ambursel
,
Hawthorn
,
Rumbolt
,
Willie
Blessed Mother T
51.36
1
8
3
Brooks
,
Smith
,
Grant
,
Ballanty
Monarch Park
51.67
1
6
4
Avenbuan
,
Chung
,
Pereira
,
Thomas
Francis Liberman
52.43
1
5
5
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
52.50
1
4
6
Relay Team
Michael Power-St
53.21
1
3
7
Relay Team
Malvern
53.52
1
2
--
Relay Team
Lester B Pearson
DQ
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Holligan
,
Shepherd
,
Grant
,
Sora
Birchmount Park
51.14
2
2
Relay Team
Lester B Pearson
51.33
1
3
Avenbuan
,
Chung
,
Pereira
,
Thomas
Francis Liberman
51.83
3
4
Ambursel
,
Hawthorn
,
Rumbolt
,
Willie
Blessed Mother T
52.12
1
5
Brooks
,
Smith
,
Grant
,
Ballanty
Monarch Park
52.34
2
6
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
52.68
3
7
Relay Team
Michael Power-St
53.19
1
8
Relay Team
Malvern
53.53
1
9
Relay Team
Bishop Allen Aca
53.63
3
10
Cusinato
,
Lee
,
Wickens
,
MacDonal
St Clement's - T
53.95
2
11
Relay Team
Earl Haig
54.22
2
12
Relay Team
Northview Height
54.98
1
13
Relay Team
Lawrence Park
55.41
1
14
Smith
,
Jull
,
Smith
,
Ambrose
Country Day
55.60
2
15
Relay Team
Humberside
55.77
3
16
Relay Team
York Mills
55.79
2
17
Relay Team
Victoria Park
59.48
3
--
Relay Team
North Albion
DQ
1
--
Relay Team
Dr Norman Bethun
DQ
2
--
Relay Team
West Humber
DQ
3
--
Crimi
,
Agyemang
,
Natale
,
Stadler
St Thomas of Vil
DNS
3
--
Relay Team
York Memorial
DNS
1
--
Cheung
,
Garron
,
Turner
,
Sims
Holy Trinity - R
DNS
3
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett
,
Campbell
,
Mitchell
,
Obeng
Father Henry Car
51.20
1
10
2
Campbell
,
McLeod
,
File-Mur
,
Proulx
Father John Redm
51.72
1
8
3
Ellis
,
Innanen
,
Herbert
,
McDonald
Birchmount Park
51.82
1
6
4
Haydenlu
,
Mikelber
,
Brzozowi
,
Hidi
Lawrence Park
52.22
1
5
5
Relay Team
Francis Liberman
54.10
1
4
6
Relay Team
Newtonbrook
55.17
1
3
7
Relay Team
Branksome Hall
55.31
1
2
8
Relay Team
Cardinal Newman
55.55
1
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Bennett
,
Campbell
,
Mitchell
,
Obeng
Father Henry Car
50.92
2
2
Campbell
,
McLeod
,
File-Mur
,
Proulx
Father John Redm
51.38
1
4
Ellis
,
Innanen
,
Herbert
,
McDonald
Birchmount Park
51.49
1
3
Haydenlu
,
Mikelber
,
Brzozowi
,
Hidi
Lawrence Park
52.30
3
5
Relay Team
Francis Liberman
53.30
3
6
Relay Team
Cardinal Newman
54.49
2
7
Wagram
,
Belitche
,
Allen
,
Cherry
Branksome Hall
54.93
2
8
Relay Team
Newtonbrook
55.32
3
9
Relay Team
Marc Garneau - T
55.59
3
10
Relay Team
Westview Centenn
55.61
2
11
Relay Team
CW Jefferys
55.77
3
12
Relay Team
Riverdale
56.45
2
13
Relay Team
Runnymede
56.70
1
14
Relay Team
Martingrove
57.04
3
15
Relay Team
Lester B Pearson
57.20
1
16
Relay Team
Dr Norman Bethun
57.65
3
17
Relay Team
Sir John A MacDo
57.75
3
18
Sabo
,
Dunne
,
Marshall
,
Way
Hillfield Strath
58.55
1
19
Relay Team
Northern - Toron
58.74
1
--
Relay Team
Windfields Jr. H
DQ
1
--
Relay Team
Vaughan Road Aca
DQ
2
--
Hopkinso
,
Knowlan
,
Rouselle
,
Nicholls
Pickering Colleg
DNS
2
--
Horner
,
Snell
,
Paskulin
,
Paterson
Bishop Strachan
DNS
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Miller
,
Aidoo
,
Craig
,
Amo-Mens
Father Henry Car
49.22
1
10
2
Benosa
,
Mason
,
Villagra
,
Alexande
Mary Ward
49.83
1
8
3
Avenbuan
,
Chin
,
Rutherfo
,
Williams
Francis Liberman
51.39
1
6
4
Azubalis
,
Kosiba
,
Arnold
,
McLeod
Father John Redm
51.46
1
5
5
Relay Team
Malvern
51.77
1
4
6
Relay Team
Sir Oliver Mowat
54.15
1
3
--
Relay Team
Westview Centenn
DQ
1
--
Relay Team
Vaughan Road Aca
DNS
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Miller
,
Aidoo
,
Craig
,
Amo-Mens
Father Henry Car
49.40
2
2
Benosa
,
Mason
,
Villagra
,
Alexande
Mary Ward
50.18
3
3
Avenbuan
,
Chin
,
Rutherfo
,
Williams
Francis Liberman
51.59
1
4
Azubalis
,
Kosiba
,
Arnold
,
McLeod
Father John Redm
51.68
1
5
Relay Team
Malvern
52.03
3
6
Relay Team
Vaughan Road Aca
52.23
2
7
Relay Team
Westview Centenn
52.35
2
8
Relay Team
Sir Oliver Mowat
53.36
1
9
Marin
,
Tsui
,
Trotman
,
Gould
St Thomas of Vil
53.73
3
10
Relay Team
York Mills
54.11
2
11
Higa
,
Coffin
,
Fraser
,
Ito
Trinity College
54.80
3
12
Relay Team
Jarvis
55.03
1
13
Relay Team
Humberside
55.15
1
14
Relay Team
Ridley College
55.70
2
15
Relay Team
Sir John A MacDo
55.95
3
16
Relay Team
Western Technica
55.96
1
17
Relay Team
Downsview
56.26
1
18
Relay Team
Dr Norman Bethun
56.36
3
19
Relay Team
Nelson A Boylen
56.60
2
20
Relay Team
Runnymede
58.32
1
--
Relay Team
Etobicoke School
DQ
3
--
Hicks
,
Listro
,
Allison
,
Gayda
Bayview Glen
DNS
3
--
Relay Team
Martingrove
DNS
2
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Yapchung
,
McDonald
,
Ellis
,
Sora
Birchmount Park
4:01.97
3
10
2
Miller
,
Amo-Mens
,
Craig
,
Aidoo
Father Henry Car
4:04.27
3
8
3
Azubalis
,
Kosiba
,
Enavworh
,
McLeod
Father John Redm
4:05.54
3
6
4
Lesurf
,
Yang
,
Mak
,
Wingold
York Mills
4:12.06
3
5
5
Relay Team
Francis Liberman
4:13.75
3
4
6
Relay Team
Havergal
4:16.99
2
3
7
Relay Team
North Toronto
4:19.37
3
2
8
Ambrose
,
Jackson
,
Glynn
,
Blum
Country Day
4:19.87
3
1
9
Relay Team
University of To
4:20.47
2
10
Relay Team
Leaside
4:25.85
2
11
Relay Team
Northern - Toron
4:26.26
2
12
Relay Team
Newtonbrook
4:27.41
2
13
Listro
,
Hicks
,
Gayda
,
Allison
Bayview Glen
4:28.93
2
14
Relay Team
William Lyon Mac
4:30.14
1
15
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
4:33.35
1
16
MacDonal
,
Cusinato
,
Wickens
,
Lee
St Clement's - T
4:38.21
2
17
Relay Team
Northview Height
4:43.43
1
18
Relay Team
Albert Campbell
4:43.63
1
19
Relay Team
Sir John A MacDo
4:53.33
1
20
Relay Team
West Humber
4:56.10
1
--
Relay Team
Mary Ward
DNS
3
--
Relay Team
Vaughan Road Aca
DNS
2
--
Relay Team
Richview CI
DNS
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
11.51m
(37'9)
1
10
2
Trim, Courtney
Lawrence Park
9.23m
(30'3.25)
1
8
3
Verrydt, Madi
Trafalgar Castle
8.64m
(28'4)
1
6
4
Lindsay, Stanette
James Cardinal M
8.56m
(28'1)
1
5
5
Yu, Cha How
Father John Redm
8.40m
(27'6.5)
1
4
6
Xuan, Lucy
York Mills
7.85m
(25'9)
1
3
7
Browne, Cori
Jarvis
7.66m
(25'1.5)
1
1.50
7
Lavia-Walters, Timika
Downsview
7.66m
(25'1.5)
1
1.50
9
Hyatt, Anna-Kay
Runnymede
7.62m
(25'0)
1
10
Mema, Iva
William Lyon Mac
7.48m
(24'6.25)
1
11
Matthew, Aliyah
St Joseph's Morr
7.36m
(24'1.75)
1
12
Liu, Sijia
Sir John A MacDo
7.35m
(24'1.25)
1
13
Anosckg, Faith
North Albion
7.34m
(24'0.75)
1
14
Clarke, Kimberly
Sir John A MacDo
7.27m
(23'10)
1
15
Stipec, Tara
Country Day
7.03m
(23'0.75)
1
16
Syriopoulos, Marie
Havergal
6.82m
(22'4.5)
1
17
Maneja, Abigail
John Polanyi
6.66m
(21'10)
1
--
Bennett, Devonee
York Memorial
FOUL
(--)
1
--
Meg, Sullivan
Lawrence Park
DNS
(--)
1
--
Nelson, Nikita
Parkdale
DNS
(--)
1
--
Ng, Elaine
Martingrove
DNS
(--)
1
--
Pignetti, Natalie
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
Womens Shot Put 3kg NEW Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carpenter, Amy
Malvern
10.25m
(33'7.5)
1
10
2
Hanson, Alison
Northview Height
10.07m
(33'0.25)
1
8
3
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
9.74m
(31'11.25)
1
6
4
Zemlo, Alis
Newtonbrook
8.85m
(29'0.25)
1
5
5
Allen, Keira
Michael Power-St
8.40m
(27'6.5)
1
4
6
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
8.16m
(26'9.25)
1
3
7
McCloud, Ashly
Runnymede
8.12m
(26'7.5)
1
2
8
Bailey, Kaitlin
Westview Centenn
7.93m
(26'0)
1
1
9
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
7.86m
(25'9.25)
1
10
Heffron, Chelsea
Woodbine JHS - N
7.85m
(25'9)
1
11
Czajkowska, Maria
Humberside
7.76m
(25'5.5)
1
12
Karakolis, Dara
Birchmount Park
7.58m
(24'10.25)
1
13
Holt, Melissa
Michael Power-St
7.51m
(24'7.5)
1
14
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
7.47m
(24'6)
1
15
Court, Paige
Etobicoke School
6.75m
(22'1.75)
1
16
Guizzetti, Lauren
Bishop Strachan
6.27m
(20'6.75)
1
16
Maksimoska, Vida
East York
6.27m
(20'6.75)
1
18
Snell, Rosemary
Bishop Strachan
5.41m
(17'8.75)
1
19
Morphy, Sarah
Sir John A MacDo
5.29m
(17'4.25)
1
20
Maharaj, Shavika
Winston Churchil
5.12m
(16'9.5)
1
21
Baluch, Sahar
Sir John A MacDo
3.62m
(11'10.5)
1
--
Sophia, Chimenti
Richview CI
DNS
(--)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
14.91m
(48'11)
1
10
2
Badley, Jordana
Albert Campbell
10.55m
(34'7.25)
1
8
3
Appiah, Martha
Don Bosco
10.38m
(34'0.5)
1
6
4
Morris, Nadjea
Newtonbrook
9.88m
(32'4.75)
1
5
5
Green, Shamese
George Harvey
9.66m
(31'8.25)
1
4
6
Ramesh, Luxana
Woburn
9.36m
(30'8.5)
1
3
7
Johnson, Tia
Harbord
9.22m
(30'2.75)
1
2
8
Plummer, Allison
Monarch Park
8.87m
(29'1)
1
1
9
Agbons, Amina
St Basil the Gre
8.29m
(27'2.25)
1
10
Marzouca, Zoe
Trafalgar Castle
8.07m
(26'5.5)
1
11
Adams, Ashley
Downsview
8.01m
(26'3.25)
1
12
Aanong, Lordeen
Monsignor Percy
8.00m
(26'2.75)
1
13
Lam, Janice
Dr Norman Bethun
7.92m
(25'11.75)
1
13
Gould, Nrika
Downsview
7.92m
(25'11.75)
1
15
Adams, Jenna
Lawrence Park
7.90m
(25'11)
1
16
Harvey, Veneza
St Joseph's Coll
7.62m
(25'0)
1
17
Mardus, Michelle
Humberside
7.33m
(24'0.5)
1
18
Chong, Jasmine
York Mills
6.96m
(22'10)
1
19
Baugh, Dannisha
George Harvey
6.91m
(22'8)
1
20
Hicks, Katie
Bayview Glen
6.82m
(22'4.5)
1
21
Jones, Samantha
St Thomas of Vil
6.62m
(21'8.5)
1
22
Stuart, Tanisha
Trafalgar Castle
5.85m
(19'2.25)
1
23
Smith, Ebony
York Memorial
4.36m
(14'3.5)
1
--
Tanasha, Dawkins
West Humber
DNS
(--)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
33.73m
(110'7.75)
1
10
2
Turano, Maria
Michael Power-St
26.87m
(88'1.75)
1
8
3
Yu, Cha How
Father John Redm
25.95m
(85'1.5)
1
6
4
Santos, Hannah Dos
Vaughan Road Aca
25.68m
(84'3)
1
5
5
Rowena, Desta
Loretto College
25.15m
(82'6)
1
4
6
Si, Diana
Dr Norman Bethun
24.83m
(81'5.5)
1
3
7
Edwards, Lauralee
York Mills
22.11m
(72'6.25)
1
2
8
Trim, Courtney
Lawrence Park
21.04m
(69'0.25)
1
1
9
McKenzie, Jessi
Hillfield Strath
20.42m
(66'11.75)
1
10
Xuan, Lucy
York Mills
20.10m
(65'11.25)
1
11
Madison, LeBlanc
Hillfield Strath
19.74m
(64'9)
1
12
Liu, Sijia
Sir John A MacDo
19.29m
(63'3.25)
1
13
Clarke, Kimberly
Sir John A MacDo
18.28m
(59'11.5)
1
14
Meg, Sullivan
Lawrence Park
17.51m
(57'5.25)
1
15
Yang, Candace
Windfields Jr. H
17.45m
(57'3)
1
16
Maneja, Abigail
John Polanyi
17.36m
(56'11.25)
1
17
Baker, Nicole
Lawrence Park
17.02m
(55'10)
1
--
Nelson, Nikita
Parkdale
DNS
(--)
1
--
Ng, Elaine
Martingrove
DNS
(--)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chan, Kirsten
Windfields Jr. H
25.10m
(82'4)
1
10
2
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
23.67m
(77'7.75)
1
8
3
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
23.50m
(77'1)
1
6
4
Hanson, Alison
Northview Height
22.66m
(74'4)
1
5
5
Proulx, Zoe
Father John Redm
22.46m
(73'8.25)
1
4
6
Court, Paige
Etobicoke School
22.00m
(72'2)
1
3
7
Carpenter, Amy
Malvern
21.72m
(71'3)
1
2
8
Leung, Tiffany
University of To
20.93m
(68'8)
1
1
9
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
20.12m
(66'0)
1
10
Bailey, Kaitlin
Westview Centenn
18.86m
(61'10.5)
1
11
Zemlo, Alis
Newtonbrook
18.54m
(60'9.75)
1
12
Silveira, Leticia Da
Bishop Allen Aca
17.86m
(58'7)
1
13
Morphy, Sarah
Sir John A MacDo
15.15m
(49'8.25)
1
14
Hopkinson, Katie
Pickering Colleg
12.64m
(41'5.5)
1
15
Baluch, Sahar
Sir John A MacDo
11.86m
(38'10.75)
1
16
Anwar, Nadya
Sir John A MacDo
8.50m
(27'10.5)
1
--
Fernande, Jacqueline
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
45.24m
(148'5)
1
10
2
Liang, Carmen
Dr Norman Bethun
32.86m
(107'9.5)
1
8
3
Hovey, Gwen
Sir John A MacDo
32.53m
(106'8.5)
1
6
4
Appiah, Martha
Don Bosco
30.65m
(100'6.5)
1
5
5
Adams, Jenna
Lawrence Park
30.00m
(98'5)
1
4
6
Goldup, Carly
Bishop Allen Aca
28.97m
(95'0.5)
1
3
7
Badley, Jordana
Albert Campbell
28.38m
(93'1.25)
1
2
8
Plummer, Allison
Monarch Park
26.12m
(85'8.25)
1
1
9
Kulyasa, Roxie
Bishop Allen Aca
24.36m
(79'11)
1
10
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
23.57m
(77'3.75)
1
11
Estevez, Fernanda
Bishop Allen Aca
23.09m
(75'9)
1
12
Gould, Nrika
Downsview
21.48m
(70'5.5)
1
13
Trotman, Lea
St Thomas of Vil
21.35m
(70'0.5)
1
14
Floyd, Lindsay
Pickering Colleg
21.30m
(69'10.5)
1
15
Morris, Nadjea
Newtonbrook
20.77m
(68'1.5)
1
16
Adams, Ashley
Downsview
19.58m
(64'2.75)
1
17
Collins, Asha
Monarch Park
18.08m
(59'3.75)
1
18
Jalkissoon, Cindy
Westview Centenn
17.76m
(58'3)
1
19
Chan, Alex
Crestwood Prepar
15.50m
(50'10)
1
20
Jones, Samantha
St Thomas of Vil
13.80m
(45'3.25)
1
21
Su, Jane
University of To
13.66m
(44'9.75)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Khoo, Amelia
Dr Norman Bethun
26.13m
(85'8.5)
1
10
2
Hawn, Kaitlin
Michael Power-St
26.00m
(85'3.5)
1
8
3
Turano, Maria
Michael Power-St
25.05m
(82'2)
1
6
4
Allen, Clare
Michael Power-St
24.70m
(81'0.25)
1
5
5
Meg, Sullivan
Lawrence Park
24.44m
(80'2)
1
4
6
Madison, LeBlanc
Hillfield Strath
23.21m
(76'1.75)
1
3
7
Edwards, Lauralee
York Mills
22.43m
(73'7)
1
2
8
Beckerman, Sophie
North Toronto
21.76m
(71'4.5)
1
1
9
Li, Karen
Albert Campbell
21.26m
(69'9)
1
10
Tran, Tiffany
Albert Campbell
19.57m
(64'2.25)
1
11
Ngwe, Larissa
Runnymede
18.66m
(61'2.5)
1
12
Blake, Krisanya
Downsview
17.24m
(56'6.5)
1
13
Abi-Rashed, Laura
Trafalgar Castle
16.97m
(55'8)
1
14
Lam, Wai-Ying
Northern - Toron
16.17m
(53'0.5)
1
15
Anosckg, Faith
North Albion
15.79m
(51'9.5)
1
16
Yu, Cha How
Father John Redm
15.53m
(50'11.25)
1
17
Xuan, Lucy
York Mills
15.49m
(50'9.75)
1
18
Donkor, Nana
Northview Height
13.94m
(45'8.75)
1
19
Ng, Elaine
Martingrove
12.22m
(40'1)
1
--
Si, Diana
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
1
--
Natale, Irma
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
--
Nelson, Nikita
Parkdale
DNS
(--)
1
--
Christie, Jessica
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Keira
Michael Power-St
26.16m
(85'9.75)
1
10
2
Karakolis, Dara
Birchmount Park
25.81m
(84'8)
1
8
3
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
25.80m
(84'7.75)
1
6
4
Holt, Melissa
Michael Power-St
23.77m
(77'11.75)
1
5
5
Czajkowska, Maria
Humberside
23.14m
(75'11)
1
4
6
Ding, Rebecca
Lawrence Park
21.82m
(71'7)
1
3
7
Proulx, Zoe
Father John Redm
21.76m
(71'4.5)
1
2
8
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
21.11m
(69'3)
1
1
9
Nguyen, Angel
Runnymede
20.90m
(68'6.75)
1
10
Cupid-Patel, Savita
Northview Height
18.99m
(62'3.5)
1
11
Bailey, Kaitlin
Westview Centenn
18.86m
(61'10.5)
1
12
Martin, Emily
Albert Campbell
18.39m
(60'4)
1
13
Zemlo, Alis
Newtonbrook
18.17m
(59'7.25)
1
14
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
18.00m
(59'0.5)
1
15
Woodhouse, Emma
Albert Campbell
17.65m
(57'10.75)
1
16
Yu, Iris
Riverdale
17.35m
(56'11)
1
17
Nicholls, Shayna
Pickering Colleg
16.68m
(54'8.5)
1
18
Chan, Kirsten
Windfields Jr. H
16.28m
(53'4.75)
1
19
Wallace, Mia
Trafalgar Castle
7.48m
(24'6.25)
1
--
Scepanovic, Natalija
Lawrence Park
FOUL
(--)
1
--
Hutchinson, Mumirah
York Memorial
FOUL
(--)
1
--
Court, Paige
Etobicoke School
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
39.03m
(128'0.5)
1
10
2
McKenna, Jill
Hillfield Strath
35.78m
(117'4.5)
1
8
3
Preiano, Estelle
Vaughan Road Aca
34.83m
(114'3.25)
1
6
4
Zhang, Roselyn
Dr Norman Bethun
32.24m
(105'9.25)
1
5
5
Liang, Danielle
Albert Campbell
31.94m
(104'9.25)
1
4
6
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
27.74m
(91'0)
1
3
7
Hassan, Iman
Eastern Commerce
26.30m
(86'3.25)
1
2
8
Jones, Samantha
St Thomas of Vil
26.10m
(85'7.5)
1
1
9
Lawson, Miranda
Northern - Toron
24.45m
(80'2.5)
1
10
Njoku, Queen
Father John Redm
24.39m
(80'0)
1
11
Chong, Jasmine
York Mills
22.95m
(75'3.5)
1
12
Mardus, Michelle
Humberside
22.84m
(74'11)
1
13
Plummer, Allison
Monarch Park
21.83m
(71'7.25)
1
14
Hall, Caitlin
Father John Redm
21.06m
(69'1)
1
15
Farkas, Jacqueline
Newtonbrook
17.79m
(58'4.25)
1
16
Brown, Quinn
St Clement's - T
16.66m
(54'7.75)
1
17
Molinaro, Claudia
St Joseph's Morr
13.93m
(45'8.25)
1
--
Green, Shamese
George Harvey
FOUL
(--)
1
--
Janke, Lauren
Runnymede
FOUL
(--)
1
--
Ander, Shira
Community Hebrew
DNS
(--)
1
--
Church, Chloe
St Clement's - T
DNS
(--)
1
--
Morris, Nadjea
Newtonbrook
DNS
(--)
1
--
Cobanoglu, Gozde
Don Mills
DNS
(--)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
1.56m
(5'1.25)
1
10
2
Smith, Leah
Monarch Park
1.53m
(5'0)
1
8
3
Tryczynska, Alicia
Humberside
1.47m
(4'9.75)
1
6
4
Hall, Chloe
North Toronto
1.41m
(4'7.5)
1
5
5
McCreath, Asasha
West Humber
1.41m
(4'7.5)
1
4
6
Vitiritti, Jessica
Loretto Abbey
1.38m
(4'6.25)
1
3
7
Hanuschak, Jennifer
St Clement's - T
1.30m
(4'3)
1
2
8
Feher, Ivana
Richview CI
1.25m
(4'1)
1
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Laurie, Shaelyn
Greenwood Colleg
1.49m
(4'10.5)
1
10
2
Clark, Kassie
Country Day
1.46m
(4'9.25)
1
8
3
Lord, Katherine
Branksome Hall
1.46m
(4'9.25)
1
6
4
Campbell, Olivia
Father John Redm
1.46m
(4'9.25)
1
5
5
Pet, Catherine (Katy)
Northern - Toron
1.43m
(4'8.25)
1
4
6
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
1.35m
(4'5)
1
2
6
Daogo, Sofia
Silverthorn
1.35m
(4'5)
1
2
6
Wagram, Kristina
Branksome Hall
1.35m
(4'5)
1
2
--
Skodis, Stephanie
Father John Redm
NH
(--)
1
--
Liu, Meagan
Vaughan Road Aca
NH
(--)
1
--
Ayow-James, Keslyn
Monarch Park
DNS
(--)
1
--
Misic, Olga
Richview CI
DNS
(--)
1
--
Anguelov, Yvonne
Humberside
DNS
(--)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vasilyeva, Katia
Newtonbrook
1.60m
(5'2.75)
1
10
2
Lesurf, Jennifer
York Mills
1.53m
(5'0)
1
8
3
Thomas, Lauren
Havergal
1.50m
(4'11)
1
5.50
3
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1.50m
(4'11)
1
5.50
5
Donovan, Kasia
Trinity College
1.45m
(4'9)
1
3.50
5
Taylor, Kimberley
St Joseph's Coll
1.45m
(4'9)
1
3.50
6
Fassil, Sarah
Humberside
1.45m
(4'9)
1
2
7
Schultz, Revee
Vaughan Road Aca
1.45m
(4'9)
1
1
--
Synch, Grace
Vaughan Road Aca
NH
(--)
1
--
Wells, Ani
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Kilian, Alex
Monarch Park
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Leah
Monarch Park
4.76m
(15'7.25)
+2.0
1
10
2
Follis, Katherine
Notre Dame - Tor
4.75m
(15'7)
+1.1
1
8
3
Ogbeide, Alero
Trafalgar Castle
4.73m
(15'6)
+1.6
1
6
4
Sora, Krystine
Birchmount Park
4.68m w
(15'4.25)
+2.1
1
5
5
Podbielski, Victoria
Michael Power-St
4.62m w
(15'1.75)
+2.3
1
4
6
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
4.59m
(15'0.5)
+1.7
1
3
7
Thomas, Aliyah
Riverdale
4.51m
(14'9.5)
+1.9
1
2
8
Ostoich, Connor
Branksome Hall
4.37m
(14'4)
+2.0
1
1
9
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
4.27m
(14'0)
+1.8
1
10
Thasarathan, Sharmila
Lester B Pearson
4.23m
(13'10.5)
+1.8
1
11
Kadokura, Tomomi
Albert College
4.21m
(13'9.75)
+0.9
1
12
Chan, Bonnie
Victoria Park
4.19m
(13'8.75)
+1.2
1
12
Ortega-Mateos, Edurne
Forest Hill - To
4.19m
(13'8.75)
+0.6
1
14
Essendi, Joyce
Dr Norman Bethun
4.17m w
(13'8)
+2.2
1
15
Terebiznik, Luciana
Earl Haig
4.15m
(13'7.25)
+1.6
1
16
Du, Jenny
Victoria Park
4.13m
(13'6.5)
+1.1
1
17
Rizzo, Jenna
Loretto Abbey
4.02m w
(13'2.25)
+2.3
1
18
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
3.98m w
(13'0.5)
+2.4
1
19
Amankwa, Pricilla
Dante Alighieri
3.91m
(12'9.75)
+1.1
1
20
Yu, Carmen
Dr Norman Bethun
3.89m
(12'9)
+1.3
1
21
Choi, Elizabeth
Martingrove
3.88m
(12'8.75)
+2.0
1
22
Harlow, Lorian
York Memorial
3.71m
(12'2)
+1.1
1
23
Romanova, Marina
Newtonbrook
3.46m w
(11'4)
+2.2
1
--
Munro, Godlyn
Western Technica
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cruzat-Wher, Charlene
St Patrick - Tor
4.74m
(15'6.5)
+0.7
1
10
2
Clark, Kassie
Country Day
4.71m
(15'5.25)
+1.6
1
8
3
McCloud, Ashly
Runnymede
4.67m
(15'3.75)
+1.3
1
6
4
Hendricks, Sheya
Francis Liberman
4.66m
(15'3.25)
+1.0
1
5
5
Achilles, Michelle
Martingrove
4.64m
(15'2.5)
+1.2
1
4
6
Sorra, Kersti
Malvern
4.63m
(15'2.25)
+1.4
1
3
7
Plunkett, Chevelle
Woodbine JHS - N
4.58m
(15'0.25)
+0.3
1
2
8
Hill, Kate
Eastern Commerce
4.51m
(14'9.5)
+0.9
1
1
9
Loucas, Danielle
Danforth
4.30m
(14'1.25)
+1.1
1
10
Mahiney, Mia Grace
Pope John Paul I
4.22m
(13'10)
+0.0
1
11
Koladich, Sophie
Windfields Jr. H
4.19m
(13'8.75)
+0.5
1
12
Kvrgic, Daniela
SATEC
4.16m
(13'7.75)
+0.9
1
13
McCluskie, Kaitlyn
Humberside
4.10m
(13'5.25)
+0.0
1
14
Marzo, Karly Ann
Jean Vanier Cath
4.06m
(13'3.75)
+1.0
1
15
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
4.05m
(13'3.25)
+0.4
1
16
Kapetaneas, Theoni
Sir John A MacDo
4.01m
(13'1.75)
+0.4
1
17
Clarke, Rejeanne
Windfields Jr. H
3.89m
(12'9)
+0.3
1
18
Feng, Patricia
Albert Campbell
3.82m
(12'6.25)
+1.2
1
19
McAndrews, Erika
St John's Kilmar
3.76m
(12'4)
+0.6
1
20
Liu, Sammi
Dr Norman Bethun
3.75m
(12'3.5)
+0.5
1
21
Maripuu, Hanna
Silverthorn
3.67m
(12'0.25)
+1.3
1
22
Silver, Hailey
Windfields Jr. H
3.48m
(11'5)
+0.9
1
--
Nguyen, Angel
Runnymede
FOUL
(--)
nwi
1
--
Tan, Samantha
Pickering Colleg
DNS
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bates, Jordan
Richview CI
5.49m
(18'0)
-1.5
1
10
2
Aladejebi, Oladunni
Blessed Mother T
5.30m
(17'4.5)
-1.9
1
8
3
Lemieux, Jessica
Malvern
5.11m
(16'9)
-2.9
1
6
4
Thomas, Lauren
Havergal
5.06m
(16'7)
+0.0
1
5
5
So, Adrianna
Malvern
4.88m
(16'0)
-1.4
1
4
6
Wilkinson, Onika
Parkdale
4.84m
(15'10.5)
-2.3
1
3
7
Rutherford-Be, Tamera
Francis Liberman
4.80m
(15'8.75)
-2.2
1
2
8
Lesurf, Jennifer
York Mills
4.73m
(15'6)
-1.6
1
1
9
Williams, Vanessa
Westview Centenn
4.68m
(15'4.25)
-3.1
1
9
Soriano, Julia
Michael Power-St
4.68m
(15'4.25)
-1.0
1
11
Hall, Caitlin
Father John Redm
4.67m
(15'3.75)
-1.9
1
12
Glebe, Georgina
St Clement's - T
4.65m
(15'3)
-2.1
1
13
Giannopoulos, maria
Leaside
4.55m
(14'11)
-2.0
1
14
Davidson, Allie
Hillfield Strath
4.39m
(14'4.75)
-1.2
1
15
Brown, Brittania
Runnymede
4.30m
(14'1.25)
-1.6
1
16
Wang, Ellen
Dr Norman Bethun
4.28m
(14'0.5)
-2.7
1
17
Richards, Brandi
David & Mary Tho
4.22m
(13'10)
-1.0
1
18
Pang, Crystal
Dr Norman Bethun
4.16m
(13'7.75)
-3.3
1
19
Schultz, Revee
Vaughan Road Aca
3.94m
(12'11)
-0.7
1
20
Feng, Diana
Albert Campbell
3.78m
(12'4.75)
-3.0
1
21
Mills, Cassela
Downsview
3.48m
(11'5)
-2.9
1
--
Gould, Kathleen
St Thomas of Vil
DNS
(--)
nwi
1
--
Mrochkovskaia, Nadya
Don Mills
DNS
(--)
nwi
1
--
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gibbs, Brittney
Sir Oliver Mowat
10.65m
(34'11.25)
+0.3
1
10
2
Terebiznik, Luciana
Earl Haig
10.20m
(33'5.5)
+0.4
1
8
3
Ogbeide, Alero
Trafalgar Castle
10.19m
(33'5)
+1.1
1
6
4
Matthews, Neeki
Woburn
10.18m
(33'4.75)
+0.0
1
5
5
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
10.12m
(33'2.25)
+0.2
1
4
6
Cheung, Chelsea
Holy Trinity - R
10.04m
(32'11.25)
+0.6
1
3
7
Chut, Ashley
Albert College
9.78m
(32'1)
+0.7
1
2
8
Tereshehenko, Maria
Lawrence Park
9.75m
(31'11.75)
+0.9
1
1
9
Edwards, Lauralee
York Mills
9.31m
(30'6.5)
+0.3
1
10
Thomas, Aliyah
Riverdale
9.27m
(30'4.75)
+0.5
1
11
Ortega-Mateos, Edurne
Forest Hill - To
9.17m
(30'1)
+0.3
1
12
Su, Sophia
Albert Campbell
8.96m
(29'4.75)
+1.0
1
13
Du, Jenny
Victoria Park
8.80m
(28'10.25)
+0.0
1
14
Cusinato, Caroline
St Clement's - T
8.77m
(28'9.25)
+0.4
1
15
Kim, Cyanne
Bishop Allen Aca
8.48m
(27'9.75)
+0.8
1
16
Ochocinski, Caroline
Bishop Allen Aca
8.45m
(27'8.5)
+0.5
1
17
Uzelac, Aleksandra
Don Mills
8.42m
(27'7.5)
+0.4
1
18
Choi, Elizabeth
Martingrove
8.06m
(26'5.25)
+0.6
1
19
Surajram, Sydney
Bishop Allen Aca
7.86m
(25'9.25)
+0.8
1
20
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
7.78m
(25'6.25)
+0.7
1
--
Follis, Katherine
Notre Dame - Tor
FOUL
(--)
nwi
1
--
Merry, Maddy
Malvern
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sorra, Kersti
Malvern
10.49m
(34'4.75)
nwi
1
10
2
Hill, Kate
Eastern Commerce
10.17m
(33'4.25)
nwi
1
8
3
Pet, Catherine (Katy)
Northern - Toron
10.05m
(32'11.5)
nwi
1
6
4
Achilles, Michelle
Martingrove
9.97m
(32'8.5)
nwi
1
5
5
Barnett, Lauren
Lawrence Park
9.90m
(32'5.75)
nwi
1
4
6
Kvrgic, Daniela
SATEC
9.70m
(31'9.75)
nwi
1
3
7
Kapetaneas, Theoni
Sir John A MacDo
9.31m
(30'6.5)
nwi
1
2
8
Silver, Hailey
Windfields Jr. H
9.25m
(30'4)
nwi
1
1
9
Feng, Patricia
Albert Campbell
8.68m
(28'5.5)
nwi
1
10
Allen, Lillian
Branksome Hall
8.37m
(27'5.5)
nwi
1
11
Carrol, Georgeanne
Wexford
8.25m
(27'0.75)
nwi
1
12
Omar, Jasmine
Victoria Park
8.23m
(27'0)
nwi
1
13
Godkin, Daria
Newtonbrook
8.22m
(26'11.5)
nwi
1
14
Paglia, Selena
St Thomas of Vil
8.19m
(26'10.25)
nwi
1
15
Liu, Meagan
Vaughan Road Aca
7.88m
(25'10)
nwi
1
--
Mpampas, Athena
Windfields Jr. H
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bates, Jordan
Richview CI
11.65m
(38'2.5)
+0.6
1
10
2
Vasilyeva, Katia
Newtonbrook
11.46m
(37'7)
+1.2
1
8
3
Aladejebi, Oladunni
Blessed Mother T
11.18m
(36'8)
+0.4
1
6
4
So, Adrianna
Malvern
10.98m
(36'0.25)
+0.5
1
5
5
Tsui, Judy
St Thomas of Vil
10.71m
(35'1.5)
+0.2
1
4
6
Lemieux, Jessica
Malvern
10.50m
(34'5.25)
+0.8
1
3
7
Gould, Kathleen
St Thomas of Vil
10.42m
(34'2)
+0.4
1
2
8
Hall, Caitlin
Father John Redm
10.04m
(32'11.25)
+0.5
1
1
9
Williams, Vanessa
Westview Centenn
9.86m
(32'4)
+1.4
1
10
Glebe, Georgina
St Clement's - T
9.30m
(30'6)
+0.5
1
11
Taylor, Kimberley
St Joseph's Coll
9.26m
(30'4.5)
+0.5
1
12
Feng, Diana
Albert Campbell
9.21m
(30'2.5)
+0.3
1
13
Mrochkovskaia, Nadya
Don Mills
9.05m
(29'8.25)
+0.7
1
14
Liou, Taylor
St Joseph's Morr
9.03m
(29'7.5)
+0.6
1
15
Pang, Crystal
Dr Norman Bethun
8.94m
(29'3.75)
+0.5
1
15
Giannopoulos, maria
Leaside
8.94m
(29'3.75)
+0.2
1
17
Ekanayake, Tharakie
Georges Vanier -
8.86m
(29'0.75)
+0.6
1
18
Synch, Grace
Vaughan Road Aca
8.84m
(29'0)
+0.5
1
19
Chin, Alyssa
Pickering Colleg
8.77m
(28'9.25)
+1.0
1
20
Wang, Ellen
Dr Norman Bethun
8.76m
(28'8.75)
+0.7
1
21
Wells, Ani
Lawrence Park
8.50m
(27'10.5)
+1.3
1
22
Choi, Doris
Martingrove
8.47m
(27'9.25)
+0.3
1
23
Janke, Lauren
Runnymede
7.33m
(24'0.5)
+0.8
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thai, Bonita
Lawrence Park
2.70m
(8'10.25)
1
10
2
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
0.33
2
Anderson, Marnie
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
0.33
2
Tudo, Kathleen
Vaughan Road Aca
2.30m
(7'6.5)
1
0.33
5
Smith, Bronwyn
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
4
6
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
1.80m
(5'10.75)
1
3
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harris, Allison
Bishop Strachan
3.35m
(10'11.75)
1
10
2
Kukovica, Emily
De La Salle Coll
2.90m
(9'6)
1
8
3
Yu, Jasmine
Monarch Park
2.60m
(8'6.25)
1
6
4
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
2.45m
(8'0.25)
1
5
5
Molyneux, Sonya
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
3.50
5
Lesurf, Jennifer
York Mills
2.30m
(7'6.5)
1
3.50
7
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
1.80m
(5'10.75)
1
1.50
7
Runnalls, Maggie
Lawrence Park
1.80m
(5'10.75)
1
1.50
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#metro
#ofsaa
More news
2012 Heat Sheets - OFSAA Track and Field Championships
133 shares:
OFSAA Metro Regional Track Championships
,
A Y Jackson Secondary School Track & Field and Cross Country - North York, Ontario
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Mary Ward Catholic Sec Sch Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
2015
11
2
2014
31
8
2013
10
10
2012
104
15
2011
127
18
2010
19
9
2009
2
Show 5 more
Hashtags
#metro
#ofsaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!